Muğla Akbelen’deki nöbete DEVA’dan destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu ve heyeti, Muğla’nın İkizköy sınırları içindeki Akbelen Ormanları’nda yaklaşık 250 gündür ağaçların kesilmemesi için nöbet tutan vatandaşlar ile bir araya gelerek, zeytinlik alanlarda madencilik faaliyetlerinin yürütülebilmesi kararına tepki gösterdi.

MUĞLA (İGFA) – DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu ve heyeti, Muğla’nın İkizköy sınırları içindeki Akbelen Ormanları’nda yaklaşık 250 gündür ağaçların kesilmemesi için nöbet tutan vatandaşlar ile bir araya geldi.

Zeytinlik alanlarda madencilik faaliyetlerinin yürütülebilmesi kararına tepki gösteren DEVA’lı Rızvanoğlu, söz konusu katliama karşı çıktıklarını söyledi. Ormanlar korunurken, bir de zeytinliklerle ilgili bir süreç içine girdiklerini belirten Rızvanoğlu, “Madencilik için ormandaki zeytinliklerin kesilmesi büyük bir tahribata neden olur, Akbelen’i de öldürür. Böyle bir yaklaşımın ve hareketin sonu Akbelen’i öldürmek ve çevrede geri dönüşü olmayan büyük tahribatlara yol açmaktır” dedi.

Siyasi iktidarın çevreye karşı yaklaşımının vicdandan yoksun olduğunu ifade eden Evrim Rızvanoğlu, “İktidar maalesef zeytinliklere, ormana, yeşile karşı gözü dönmüş girişimlerde bulunuyor. Vatandaşımız gece gündüz demeden yaklaşık 250 gündür ormanlarımızı koruyabilmek için burada Akbelen’de nöbet tutuyorlar. Bu konunun başını kadınlar çekiyor. Zeytinliklerin kesilmesini ağlayarak anlatan kadınlar bu muameleyi hak etmiyorlar. Zeytinliklerin, ormanların yok edilmesi demek geleceğimizin yok edilmesi demektir. DEVA Partisi olarak biz asla böyle bir kıyıma, ağaç katliamına müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Muğla Akbelen’deki nöbete DEVA’dan destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: