Nevşehir’de ‘Sen de gönüllü ol çocuklarımızın eğitimine destek ol’ projesi tanıtıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek olan ‘Sen De Gönüllü Ol Çocuklarımızın Eğitimine Destek Ol ‘ projesi tanıtıldı. Nevşehir’deki ilkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek proje için 57 gönüllü adayı destek veriyor.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)-  Nevşehir Belediyesi tarafından İlkokul ve Ortaokul’daki öğrencilerin eğitim ve sosyal hayatlarına destek olmak için yeni bir proje hayata geçiriliyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde sürdürülecek olan proje ile birlikte çocuklara okul sonrası Fen, Matematik, Sanat, Bilişim, Kodlama, Okuma ve yabancı dil eğitimleri ücretsiz olarak verilecek. Yaz döneminde ise çocuklara proje kapsamında sanat ve spor etkinlikleri ile birlikte çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenecek.

‘Sen de Gönüllü Ol Çocuklarımızın Eğitimine Destek Ol‘ sloganıyla başlayan projede tüm ders ve etkinlikler gönüllüler tarafından yapılacak. Projenin hafta sonu Paşakonağı’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında 57 gönüllü adayına projenin hedef kitlesi, amaçları, yapılacak etkinlikler, etkinlik dönemleri, gönüllülük, ekip olmanın önemi, dünya da ve ülkemizde gönüllülüğün durumu hakkında bilgi verildi.

Pazar günü gerçekleştirilen toplantı da ise tanışma aktiviteleri, çocuk hakları, iletişim ve grup çalışmaları hakkında gönüllülere eğitim verildi. Burada gönüllülerle tanışan Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’da, gönüllü eğitimciler ve çocukların buluşması projesine büyük önem verdiklerini belirterek projeye destek vererek gönüllü olanlara teşekkür etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nevşehir’de ‘Sen de gönüllü ol çocuklarımızın eğitimine destek ol’ projesi tanıtıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: