Bütçe Ve Öğrenci Dostu Mahalle Mutfakları Öğrencilerin Hizmetinde

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından kentin farklı noktalarında hizmet veren ‘Bütçe Dostu’ Mahalle Mutfağı, Mersin ve Tarsus Üniversiteleri’nde eğitim-öğretim gören öğrencilerin de sağlıklı ve ucuz fiyata beslenmelerini sağlıyor.

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü girişinde ve Tarsus Üniversitesi içerisinde hizmet veren Mahalle Mutfağı’ndan faydalanan öğrenciler, 3 çeşit yemeği 3,5 liraya almanın keyfini yaşıyor.

Yaşar: “Gençlerimizin yemek bütçesine katkı sunuyoruz”

Uygulamanın amacının, gençlerin yemek bütçelerine katkı sunmak olduğunu belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Özlem Yaşar, “Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından, ilimize üniversite eğitimi almaya gelen öğrencilerimize sağlıklı ve ucuz yemek ulaştırıyoruz.

Mahalle Mutfağımız hafta içi her gün ve Cumartesi günleri hizmet veriyor. Burada amacımız, Başkanımızın da her zaman belirttiği gibi, üniversiteli gençlerimizin yemek için ayırdıkları bütçeye katkı sunmak, kaliteli ve ucuz yemeğe erişimlerini kolay bir şekilde sağlamak” dedi.

“Ücret, yemekhaneden bile uygun”

Mahalle Mutfağı’nın fiyatlarının çok uygun olduğunu söyleyen Mersin Üniversitesi öğrencilerinden Buğra Ak, “Geçen sene ben Antalya Akdeniz Üniversitesi’ndeydim. Orada bu tür faaliyetlerden yararlanamadım, ama burada böyle şeyler var ve öğrenciler için iyi oluyor.

Ücret, yemekhaneden bile uygun. 3,5 liradan günde iki defa yemek alsam, ayda 210 lira eder ve bu meblağ bizim için hiç bir şey. Dışarıda yesek,  günlük 30-40 liradan, ayda 1000 liraya yakın para oluyor. O yüzden bize bayağı katkısı olan bir uygulama” dedi.  

“Yemekler çok lezzetli ve pahalı değil”

Mahalle Mutfağı’nda yemeklerin çok lezzetli ve pahalı olmadığını belirten Kazakistan uyruklu öğrenci Arujan Tleubaeva, “Öğrenciler için çok uygun. Önceden ‘3,5 liraya nasıl yemek verecekler’ diye düşünmüştüm. Ama tadına baktım, çok lezzetli. İçinde ekmek ve meyve de var. Bazen ayran da veriyorlar. Ulaşım ve çamaşırhaneden de faydalanıyoruz. Bizim için çok güzel” dedi.

“Kıyaslayabileceğim bir yer bile yok”

Mahalle Mutfağı’ndan yaklaşık 2 senedir faydalandığını söyleyen bir diğer öğrenci Aygün Malcı, “Yemekleri beğeniyorum, fiyat olarak da çok uygun olduğu için sıkça geliyorum. Kıyaslayabileceğim bir yer bile yok. En fazla okulun kantinini kıyaslayabilirim ki, oranın bile fiyatları arttı ve porsiyonlar bu kadar büyük değil” diye konuştu.

“İlk açıldığı günden beri yararlanıyorum”

Mahalle Mutfağı’na ilk açıldığı günden beri geldiğini ifade eden Yusuf Korkmaz isimli öğrenci ise, “Hizmet bana göre çok iyi. İlk açıldığı zamandan beri geliyorum.  Yemekleri çok beğeniyorum. Bütçe dostu bir yer” şeklinde konuştu.

“Sağlıklı ve uygun yemek hizmeti alıyoruz”

Rahime Yaren Atik isimli bir başka öğrenci ise, “Mahalle Mutfağı hizmetinden fazlasıyla memnunum. Dışarıda birçok yere göre çok uygun. Şu anki ekonomi şartlarında, cebimize fazlasıyla katkı sağlıyor. Sağlıklı ve uygun yemek hizmeti alıyoruz, tabi ki de memnunum” ifadelerini kullandı.

Bütçe Ve Öğrenci Dostu Mahalle Mutfakları Öğrencilerin Hizmetinde
Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!