Loading...
tr usd
USD
-0.09%
Amerikan Doları
28,89 TRY
tr euro
EURO
-0.49%
Euro
31,19 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
-0.43%
Euro Amerikan Doları
1,08 TRY
bist-100
BIST
-0.37%
Bist 100
8.057,42 TRY
usd gau
Petrol
-0.56%
Brent Petrol
77,59 USD
gau
GR. ALTIN
-0.49%
Gram Altın
1.875,22 TRY
tr btc
BTC
3.93%
Bitcoin
1.264.731,33 TRY

Kripto Bot Satın Almak İçin Ne Yapmalı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel olarak, kripto botlar; yatırımcılar için en iyi stratejileri analiz edip, en optimum şartlar çerçevesinde alım ve satım işlemlerini manuel bir müdahaleye gerek kalmadan otomatik bir biçimde gerçekleştiren yazılımlar olmaktadır. Başka bir adı ile trading bot, trade bot şeklinde de bilinmektedir.

Finans piyasalarında ve farklı türden borsalarda da bot kullanımı oldukça yaygındır. Kripto borsalarında meydana gelen işlemlerde de bot kullanımı çok sık yapılmaktadır. Kripto bot satın almak için ne yapmalı?

Kripto Bot Nasıl Satın Alınır?

Kripto satın almak konusu olduğu zaman konum ve protokol şeklinde birçok etmen devreye girmektedir. Bazı kripto para birimlerini edinebilmek diğerlerine göre daha zordur. Bu kapsamda kripto bot da bunlardan biridir. Bot satın alma işlemleri pek çok farklı yöntemle yapılmaktadır.

Kripto para birimlerinin her biri için farklı şekillerde satın alma seçenekleri yer almaktadır. Kripto bot satın alabileceğiniz yerlerin eksiksiz listesi ve bunun yanında da bu varlığı edinebilmek için kullanabileceğiniz para birimleri yer almaktadır.

Bu liste içeriğinde bot varlığının kısaltması ile birlikte 2. bir para birimi de görürsünüz. Bu gördüğünüz ikinci para birimi, bot satın almak için kullanabileceğiniz varlık olmaktadır. Bot satın alırken ABD dolarını kullanmak istediğiniz zaman BOT/USD seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bot satın alacağınız zaman farklı platformlar farklı güvenlik ve likidite seviyelerine sahiptir. Bu konuda herhangi bir hesap oluşturmadan önce mutlaka bu platformlar araştırılmalıdır.

Satın Alma İşlemleri

Genel olarak kripto bot satın alma konusunda her platformun işleyişi farklı olmaktadır. Bazı platformları kullanmak çok kolayken bazılarını kullanmak da zordur. Genelde ABD doları şeklinde olan bir para birimi ile kripto satın almak, başka bir kriptoyu kullanmaktan çok daha kolay olmaktadır.

BOT varlığını bir başka kripto ile satın almanız gerekliyse de önce BOT desteği sunan kripto cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında da birinci para birimi satın alınır ve bu da seçmiş olduğunuz platformda bot satın almak için kullanılmaktadır.

Kripto Bot Kullanımı Nasıl Olur?

Kripto botların kullanım amaçları, yatırımcıların kripto piyasasında ve borsalar nezdinde çokdaha az zaman harcayarak daha az uğraş vererek, trade yapabilmesini sağlamaktır. Yatırımcıya zamandan tasarruf sağlayarak, özel hayatına çok daha fazla vakit ayırma kolaylığı sunmaktadır. Bununla birlikte manuel emir girişleri de çok yoğun bir piyasa takibi gerektirmektedir. Bunun yanında daha zahmetlidir.

Manuel trade her daim daha fazla vakit almakta ve yatırımcıya piyasa başında özellikle de voladalitenin diğer adı ile fiyat dalgalanmalarının yüksek olduğu hallerde piyasaya daha çok zaman ayırmasına neden olmaktadır. Bu durumlara bağlı olarak da piyasa analizi yapılırken çok büyük dikkat gereklidir. Kullanılacak olan indikatörler doğru seçilmeli ve de doğru analiz edilerek, yorumlanmalıdır.

Alınacak olan risk ve beklentilerin dahilinde trade işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bu kapsamda düşünecek olursak, bot yazılımları bunların hepsini yatırımcı adına analiz eder, alım ve satım sinyallerinin değerlendirilmesinde de algoritmik hesaplamalar yapıp, yatırımcıya optimum piyasa şartlarının belirlendiği durumda trade imkanı vermektedir.

Kripto Botları Sistemi Nelerdir?

Kripto botları; yatırımcının önceden belirlemiş olduğu koşullara bağlı olarak, karlılığı en yüksek seviyede tutmak için doğru zamanda al ve sat fırsatlarını gerçekleştiren, bilgisayar yazılımları şeklinde tanımlanmaktadır.

Botlar tüm bu aşamalarda yatırımcının belirlemiş olduğu; zaman, hacim, emir ve fiyat gibi unsurlara bağlı olarak en karlı alım ve satım sinyallerini bulduğu zaman, otomatik olarak işlemleri gerçekleştirmektedir.

Belli piyasa koşullarına göre ayarlanan bot, mevcutta var olan şartların değişmesi durumunda insan müdahalesine gereksinim duyabilir. Bununla birlikte devamlı değişen piyasa koşulları da botun strateji parametrelerinin güncellenmesini gerektirmektedir.

Kripto Bot Satın Almak İçin Ne Yapmalı?
Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!