Tarsus Belediyesi Araç Filosu Güçleniyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çağdaş şehircilik anlayışı ile her geçen gün daha da gelişen, hız ve kalite için kente hizmet eden Tarsus Belediyesi, araç filosuna kattığı yeni araçlarla hizmet ağını genişletiyor.

Akılcı kaynak kullanımı ile israfın önüne geçen Tarsus Belediyesi, bir taraftan belediye bünyesinde kullanılan hizmet araçlarının bakımını yaparken, diğer taraftan ise araç parkına yeni araçlar kazandırarak vatandaşlara hizmeti en üst noktada vermenin gayreti ile çalışmalarını sürdürüyor. Filoya kazandırılan araçların tanıtımı için ise Tarsus caddelerinde konvoy düzenlendi.

Çöp toplama ve temizlik çalışmalarının daha etkin ve verimli şekilde devam etmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Tarsus Belediyesi, Temizlik İşleri araç filosunu genişletti. 17 çöp kamyonu, 2 süpürge aracı, 1 sulama aracı, 1 kepçe ve 1 servis minibüsü olmak üzere toplam 22 araç alınarak toplam araç sayısı 62’ye çıkarıldı.  Belediyenin Temizlik İşleri filosuna eklenen 22 araç ile vatandaşlara hızlı ve kaliteli hizmet sağlamak amaçlandı. Akaryakıt Otomasyon Sistemi ile ise tüm araçların daha verimli ve ekonomik kullanımı gerçekleştiriliyor. Hizmet ağına eklenen 22 araç kent genelindeki temizlik işlerine büyük ölçüde katkı sağlayacak.

“DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİN BUNDAN SONRA DA CANLA BAŞLA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ’’

Halkın huzurla yaşayabileceği temiz bir çevre yaratmak adına araç filosunu güçlendirdiklerini anlatan Temizlik İşleri Müdür Vekili ve Başkan Yardımcısı Sıtkı Dev, “Tarsus’a hizmet vermekte olan Tarsus Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün 40 olan araç sayısına 22 araç daha dâhil olmuştur. Halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için bundan sonra canla başla çalışmamızı sürdüreceğiz. Evsel atık topluyorduk 20 araçla, 17 araç daha çöp kamyonu olarak dahil oldu. 4 tane süpürge aracımız vardı, 2 süpürge aracı daha dahil edildi. 2 tane sulama aracımız vardı, 1 sulama aracı daha dahil ettik, 1 tane kepçemiz vardı, 1 kepçe daha yeniden kazandırdık. Tarsus’un daha yaşanılabilir bir kent olması için, Tarsus Belediye Başkanımızın iradesi doğrultusunda hizmet etmeye devam edeceğiz.’’ dedi.

“TEMİZLİK İŞLERİNDE HİÇ AYRIM YAPMADAN HİZMET VERMEYİ SÜRDÜRÜYORUZ’’

Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak kentin çeşitli noktalarında çalışmalarına devam ettiklerini belirten Temizlik İşleri Müdür Vekili ve Başkan Yardımcısı Sıtkı Dev, “Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın hassasiyetleri doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün yapmakta olduğu hizmetler dahilinde evsel atık topluyoruz. Onun yanında bütün kamu, kurum ve kuruluşlarının temizlik işlerinde hiç ayrım yapmadan hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Tarihi ve turistik alanlarımızda, kırsal ve kent merkezinde temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhbar hattımız 153 var, anında CİMER üzerinden, Ulakbel üzerinden bize ulaşan şikâyetleri yerine getiriyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha iyi hizmet verebilmek için filomuza kazandırdığımız yeni araçlarımızla birlikte Tarsus’u daha güzel yaşanabilir bir kent yapmaya çalışacağız.’’ diye konuştu.

YENİ ARAÇLARLA ŞEHİRDE KONVOY YAPILDI

Tarsus Belediyesi son dönemde belediye araç parkuruna kazandırdığı hizmet araçlarını, şehir turu düzenleyerek tanıttı. Filoya kazandırılan araçların tanıtımı için Tarsus caddelerinde konvoy düzenlendi.

Tarsus Belediyesi Araç Filosu Güçleniyor
Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!