Loading...
tr usd
USD
2.33%
Amerikan Doları
22,07 TRY
tr euro
EURO
2.78%
Euro
23,79 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
-0.03%
Euro Amerikan Doları
1,07 TRY
bist-100
BIST
0%
Bist 100
5.388,80 TRY
usd gau
Petrol
-0.13%
Brent Petrol
76,19 USD
gau
GR. ALTIN
2.49%
Gram Altın
1.395,19 TRY
tr btc
BTC
-0.47%
Bitcoin
596.800,00 TRY

AÇLIK VE KITLIKLA ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI

featured
MEMLEKET PARTISI GENEL BASKAN VEKILI VE PARTISI SOZCUSU GAYE USLUER GENEL MERKEZDE BIR BASIN TOPLANTISI YAPTI ZIYA KOSEOGLU/MEMLEKET PARTISI GENEL MERKEZI
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer, düzenlediği basın toplantısında açlık ve kıtlık tehlikesine karşı ortak mücadele çağrısı yaptı. Prof Dr Gaye Usluer, “ Pahalılıkla mücadele için diğer partilere mektup yazacağız” dedi.

Parti Sözcüsü Usluer,  gıda fiyatlarında ve üretiminde yaşanan krizlerin çözümü konusunda parti olarak önerilerini somutlaştırdıklarını bunları kamuoyu ve diğer siyasi partilerle paylaşmaya hazır olduklarını açıkladı.

Prof. Dr. Gaye Usluer: “ Bizler dünyanın en güzel coğrafyasında, en verimli, bereketli topraklarında yaşıyoruz. Zengin bitki çeşitliliğimiz var. Binlerce yıllık tarımsal üretim tecrübemiz var.Dünyanın en stratejik tarım ürünlerinin ana vatanıyız.

Buna rağmen bugün hem tarımda hem de hayvancılıkta ciddi sorunlar yaşıyoruz. Ne üreticimiz mutlu, ne de tüketicimiz mutlu.”

21.yüzyıl Türkiye’sinde ekmek büfeleri önünde oluşan kuyrukları hak etmiyoruz.

Marketlerde un, şeker, yağ için oluşan  kuyrukları hak etmiyoruz.

Bereketli toprakların su ve güneşle buluştuğu, verimli meraların olduğu bu güzel coğrafyada bu yaşananları hak etmiyoruz. “ dedi.

 

*GAYE USLUER: “ÇÖZÜM ÜRETİMDE”*

 

Parti Genel Merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında hazırladıkları projeler hakkında bilgi veren Usluer: *“Tarım ve Hayvancılıkta yaşanılan sorunların çözümü yok olanı  ithal etmek değildir.

Çözüm üretimde. Üretmek, daha fazla üretmek zorundayız.

Günümüzde gıda güvenliği ve gıdaya ulaşabilme tüm ülkeler için bir milli güvenlik ve beka sorunu haline gelmiştir. Pandemi süreci ve hemen kuzeyimizde yaşanan Rusya/Ukrayna savaşının oluşturduğu kriz ortamında hep birlikte tarımın, hayvancılığın ve gıda güvenliğinin önemini bir kez daha yaşayarak görmemizi sağladı*

 

*Üretebileceğimiz tarım ürünlerinin ithalatçısı olmak demek, dışa bağımlılık demektir. Bakınız yakın zamanda Ukrayna Rusya  savaşında ülkeler kendi ihtiyaçlarını öncellleyerek bazı ürünlere ihracaat yasakları koydular. Karadeniz’den gelecek  gemilerin yollarını gözledik, endişeyle.

Biz Memleket Partisi olarak ülkemizin en öncelikli sorunlarından birisinin Tarım ve Hayvancılıkta yaşanılan sorunlar olduğuna inanıyoruz.

Tarım ve Hayvancılık stratejik sektörlerdir. Tarımda ve hayvancılıkta önceliğimiz kendi kendimize yetebilirlik olmak zorunda.

Memleket Partisi olarak Tarım ve Hayvancılıkta yaşanılan, yaşadığımız  sorunların çözümüne yönelik stratejimiz, yol haritamız hazır.

Konunun siyaset üstü bir anlayışla ele alınması ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle sorunların çözümüne dair çalışmalarımızı, önerilerimizi tüm siyasi partilerle paylaşmaya, ülkemizin geleceği için ortak aklı birlikte oluşturmaya hazırız.

Bugün burada sizlerle paylaştığımız basın açıklaması metnini hem iktidar/ hem de muhalefet partilerine  göndereceğiz.

Yanıt aldığımız siyasi partileri bizzat ziyaret ederek raporumuzu paylaşacağız.

Ülkemizin ortak iyisi, hepimizin iyiliği için ortak akla talibiz.”* dedi

AÇLIK VE KITLIKLA ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!