Aile Destek Yardım Ödemeleri Yattı mı? 2023 Aile Destek Programı Ödemeleri Ne Kadar Oldu? Başvuru Nasıl Yapılır? Ödemeler Ne Zaman Yatacak? Tüm Detaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Aile Destek Yardım Ödemeleri Yattı mı? Aile Destek programı kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere yardım paraları veriliyor. Bu yardım paraları ile alakalı birçok yeni gelişme var. 2023 yılında asgari ücretin artması ile birlikte Aile Destek paketi ödemelerinde de bir takım artışlar söz konusu oldu.

2023 Aile Destek Paketi Ödemeleri Ne Kadar Oldu? Dar gelirli vatandaşa devletten destekler 2023 yılında da artarak devam ediyor. Özellikle de dar gelirli ailelerin tamamına Aile Destek paketi ödemeleri düzenli olarak her ay verilebiliyor. Ocak ayı ödemeleri daha erken bir tarihte verilmiş ve aralık ayı sonunda hesaplara geçmişti. Bununla alakalı ailelerde başvuruyu merak ediyorlar. Şubat ayı Aile Destek parası zamlandı mı? Ödemeler ne zaman yatacak? Gibi soruların tamamını içeriğimizde görebilirsiniz.

2023 Aile Destek Paketi Ödemeleri Ne Kadar Oldu! Aile Destek Yardımı Başvurusu

Aile ve sosyal hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelere Aile Destek programı ödemeleri yapılmaktadır. Şubat ayı için de zam olup olmadığı merak ediliyor. Konu ile alakalı bakan Derya Yanık sosyal yardımların artışına açıkladı. Yaşlı aylığı 1997 TL, %40 ile 69 arasında engeli bulunanlara 1594 TL, %70 ve üzerinde engeli bulunanlara 2392 TL, evde bakım parası alanlara 4336 TL ve sosyal ekonomik destek ödemesi alanlara da 3038 TL’lik bir ödeme söz konusu olacak.

Aile Destek Paketi Ne Kadar Oldu? Sosyal Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere sunulan bu sosyal yardımlar ne zaman yatacak? Ayrıca destek programı kapsamında kimler yardım alabilir? 2023 Ocak ayı sosyal yardım paraları yattı mı? Tüm detayları ile birlikte içeriğimizde görebilirsiniz.

Ayrı destek programı kapsamında hanelere kişi başına düşen aylık gelirine göre ortalama olarak en az 850 TL en fazla 1250 TL’lik yardımlar sunuluyor. Bu yardımlar kişilerin banka hesaplarına yatırılıyor. Yardımdan yararlanarak vatandaşlar ailede destek paketinde olacak eve ödemelerini ne zaman yapılacağını da merak ediyor. Sosyal yardım parasına ilişkin bütün detaylara sizler için hazırladık. 2023 yılları ödemeleri yılbaşından hemen önceki günlerde hesaplara yatırılmaya başlanmıştı. Ancak bazı aileler hesaplarına henüz ödemeler gerçekleştirilmedi.

9 Aralık 2022 tarihinde çok önemli bir açıklamaya gelmişti. Bakan Yanık konuyla alakalı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ocak ayına ilk haftası yapılacak olan Türkiye Aile Destek programı kapsamının ödemelerini öne çekme kararı aldı. “bu kapsamda Türkiye ayrı destek programı olarak 3 milyar haneye 2,9 milyar liralık çocuk desteği bileşenini sunuyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

ŞUBAT AYI ÖDEMELERİ İÇİN SORGULAMA YAPILABİLİYOR

Ocak ayı ödemelerini erkene çekmiş olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara şubat ayı ödemelerini merak ettirmeye başladı. Ancak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan henüz şubat ödemelerine ilişkin bir açıklama gelmedi. Ama, ödeme alan vatandaşlar tek tıkla sorgulama yapabiliyor.

Ödemeleri genellikle ayın 8’inde gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şubat ayı ödemelerine ilişkin bir açıklama gerçekleştirmedi. Ancak dileyen vatandaşların e-Devlet kapısından ‘Sosyal ve Ekonomik Destek Ödeme Bilgileri Sorgulama’ hizmeti aracılığıyla ödemeleri sorgulayabileceği öğrenildi.

Aile Destek Ödemeleri Yattı mı, 2023 Aile Destek Programı Ödemeleri Ne Kadar Oldu Başvuru Nasıl Yapılır Ödemeler Ne Zaman Yatacak Tüm Detaylar!
aile destek ödemeleri yattı mı, 2023 aile destek programı ödemeleri ne kadar oldu başvuru nasıl yapılır ödemeler ne zaman yatacak tüm detaylar!

DESTEKTEN HERKES YARARLANAMIYOR

Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Aile Destek Programına başvuran kişinin destekten yararlanabilmesi için birtakım şartları taşıması gerekiyor. Bu kapsama Türk vatandaşı olmayan Mavi Kart sahibi olan, yerleşim adresinin yurt dışında bulunan ve 18 yaşından küçük olan kişiler bu destek kapsamında ödeme alamıyor. Aynı şekilde hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan kişilerin bulunması da destekten yararlanmaya engel.

Yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan veya özel sandıklar kapsamında olan kişilerin başvurularını da değerlendirmeye almayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, hanede cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması durumunda da gelir tespiti yapamayacağı için yardım etmiyor. Bu yardım kapsamında hanesinde öğrenci yurtlarında kalan öğrenci, yetiştirme yurdunda kalan çocuk ya da askerde olan kişi bulunan vatandaşlar da ödeme alamıyor.

Aile Destek Yardımı Artacak Mı, Ne Kadar Olacak?

Aile destek yardım ödemelerinin 2023 yılında ne kadar olarak yatırılacağı da soru işaretiydi. Asgari ücret zammının gelmesiyle birlikte artıp atmayacağı da merak konusu oldu. Bakanlık bu konuyla alakalı da açıklama yaptı. 2023 yılında da 850 TL ve 1250 TL arasında değişen miktarlar olarak verilecek aileye destek programının ödemelerin 2023 yılında ne kadar olacağına ilişkin ise net bir açıklama yok.

Bakanlık bu konuyla alakalı resmi bir duyuru ya da paylaşım gerçekleştirmedi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından konu hakkında da resmi bir duyuru yok.

Aile Destek Ödemeleri Yattı mı, 2023 Aile Destek Programı Ödemeleri Ne Kadar Oldu, Başvuru Nasıl Yapılır, Ödemeler Ne Zaman Yatacak, Tüm Detaylar!
aile destek ödemeleri yattı mı, 2023 aile destek programı ödemeleri ne kadar oldu, başvuru nasıl yapılır, ödemeler ne zaman yatacak, tüm detaylar!

Ocak 2023 Aile Destek Programı Ödemeleri Kaç TL?

Yapılan ödemelerde kişi başına düşen ortalama aylık gelir üzerinden bir aile destek programı ödemesi çıkarılmaktadır. Bu sayede gelir miktarına göre yardım alınacak tutarlarda değişiklik oluyor. Bu kapsamda hane içinde kişi başına düşen aylık gelirin de ödeme miktarlarını hemen aşağıda görebilirsiniz.

  • 450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL
  • 450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL
  • 911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL
  • 1372,30 TL üzeri – 2835,60 TL’den az olanlar: 850 TL

Daha fazla okumak için Aile Destek Yardım Ödemeleri Yattı mı? 2023 Aile Destek Programı Ödemeleri Ne Kadar Oldu? Başvuru Nasıl Yapılır? Ödemeler Ne Zaman Yatacak? Tüm Detaylar! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Aile Destek Yardım Ödemeleri Yattı mı? 2023 Aile Destek Programı Ödemeleri Ne Kadar Oldu? Başvuru Nasıl Yapılır? Ödemeler Ne Zaman Yatacak? Tüm Detaylar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: