Altın Yatırımcısı Dikkat! İslam Memiş’ten Kâr Satışı Uyarısı Geldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altın yatırımcısını uyardı. Kişisel Youtube hesabından yayınladığı videolar ile yatırımcılara sık sık tavsiyelerde bulunan ünlü ekonomist, altın yatırımcısını yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Türkiye’de geniş bir yatırımcı kitlesi bulunan altın fiyatlarının geleceğini değerlendiren İslam Memiş “zamanı geldi” diyerek yatırımcının dikkatli olması gerektiğini söyledi.

İslam Memiş’ten Altın Yorumu

TV100’deki kölesinde altın ve dolar yatırımı yapmayı düşünenlere seslenen İslam Memiş’in son açıklamaları öne çıktı. “Pazartesi günü belirttiğim gibi dolar karşısında diğer enstrümanların coştuğunu gördük” diyen ünlü ekonomist altın fiyatlarında beklediği yeni seviyelere dikkat çekti. Altın yatırımcısının yakından takip ettiği isimlerden altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş aynı zamanda döviz kurlarında beklediği seviyeleri açıkladı.

Kâr Satışı Zamanı Geldi

Bugüne kadar ons altın ve yerli yatırımcılar için gram altın fiyatlarına ilişkin önemli değerlendirmeler yapmasıyla ünlenen İslam Memiş şunları söyledi: “Altının ons fiyatı (XAU/USD) bin 901 dolar, gümüşün ons fiyatı (XAG/USD) 24,18 dolar, EUR/USD paritesi 1,0838, GBP/USD 1,2242 seviyelerine yükseldi. Ancak kâr satışı için zaman geldi.” Döviz kurlarında ve paritelerde hedeflediği seviyelerin göründüğünü aktaran ünlü ekonomist, şimdi alım yapmak için dikkatli olunması gerektiğini hatırlattı. Döviz ve altın fiyatlarında kâr satışlarının yaşanabileceği uyarısında bulunan para piyasası uzmanı yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

İki Haftalık Yükselişe Mola

Tecrübeli ekonomist İslam Memiş, küresel piyasalarda altın ve diğer paritelerde yaşanan yükselişte yatırımcıları kâr alma zamanının geldiğini söyledi. İki haftalık yükselişe biraz ara diyen ünlü ekonomist, altın fiyatlarındaki beklentisini şu ifadelerle özetledi: “Gelecek yükselişlerin sağlıklı olması için biraz dinlemesi gerek. Ondan sebep alım yapmamış, gecikmiş veya eline yeni TL geçenler önümüzdeki iki haftayı takip etmeli. Altının ons fiyatında bin 850 – bin 835 dolar, gümüşün ons fiyatında 23,20-22,50 destek seviyeleri var.”

Altın yatırımcısının bir yandan da küresel piyasalarda diğer varlıkların paritelerine dikkat etmesi gerektiğini hatırlatan İslam Memiş hedef seviyeleri şu şekilde açıkladı: “Orta ve uzun vadede EUR/USD paritesinde 1,15, GBP/USD 1,32, altın ons 2 bin 350 dolar, gümüş ons 40 dolar seviyelerini takip edeceğim.”

Daha fazla okumak için Altın Yatırımcısı Dikkat! İslam Memiş’ten Kâr Satışı Uyarısı Geldi! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Altın Yatırımcısı Dikkat! İslam Memiş’ten Kâr Satışı Uyarısı Geldi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: