Loading...
tr usd
USD
0.01%
Amerikan Doları
32,81 TRY
tr euro
EURO
-0.19%
Euro
35,14 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
-0.09%
Euro Amerikan Doları
1,07 TRY
bist-100
BIST
0.29%
Bist 100
10.771,36 TRY
usd gau
Petrol
-0.63%
Brent Petrol
85,17 USD
gau
GR. ALTIN
-1.6%
Gram Altın
2.449,99 TRY
tr btc
BTC
-1.3%
Bitcoin
2.113.807,53 TRY

Bağımlılıkta farkındalık semineri düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) iş birliği ile “Bağımlılık Olgusu ve Yeşilay Danışmanlık Merkezleri” konulu farkındalık semineri düzenlendi.

ANKARA (İGFA) – Toplum sağlığını önceleyen ve insan odaklı projeleri birer birer hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, farkındalık çalışmalarına da devam ediyor.

     Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) iş birliği ile “Bağımlılık Olgusu ve Yeşilay Danışmalık Merkezleri” konulu farkındalık semineri düzenlendi.

SEMİNERE 100 KADIN ÜYE KATILDI

     ABB, bağımlılığın her türüne karşı kadınları, aileleri ve gençleri bilinçlendirmek amacıyla farkındalık seminerleri düzenlemeye devam ediyor. 

     Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Kadın Lokalleri’ne üye yaklaşık 100 kadının katıldığı Osmanlı Kadınlar Lokali’ndeki seminerde; bağımlılık nedenlerinden kimlerin bağımlı kategorisinde olduğuna, rol ve sorumluluklardan doğru yönlendirme ve danışmanlık merkezlerine kadar pek çok konu YEDAM Sosyal Hizmet Uzmanı Büşra Var tarafından anlatıldı.

    ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürü Özlem Süreyya Karaman, seminerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Yeşilay Danışma Merkezi iş birliğiyle yürüttüğümüz proje kapsamında bağımlılığın her türüne karşı kadınları, aileleri ve gençleri bilinçlendirmek için farkındalık seminerleri vermeye başladık. Kadın lokalleri başta olmak üzere seminerleri ileriki zamanlarda tüm birimlerimizde yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Seminere ilgi oldukça yoğun bu da bizi sevindiriyor. Tüm üyelerin katılımını bekliyoruz.”

BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR   

Seminere yoğun ilgi gösteren kadınlar, bağımlılık konusunda verilen eğitimlerle ilgili şöyle anlattı:

-Yasemin Kadriye Gürpınar: “Ben üniversitede sigara bağımlısıydım. Ciğerlerimde sıkıntı çıkınca bıraktım ama zorlandım. Ben de bu eğitime katılarak ve bilgi edinerek bağımlılığa karşı insanları bilgilendirmek istiyorum. Bu nedenle bu semineri çok faydalı buluyorum. Büyükşehire bu etkinliği için teşekkür ediyorum.”

 -Hatice Nazlı: “Bu eğitimlerin hem ailelere hem gençlerimize çok faydalı olacağını düşünüyorum.  İnsanların bilinçlenmesi adına çok güzel bir seminer oldu.”

Bağımlılıkta farkındalık semineri düzenlendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!