Bakanlık Yardım Dağıtıyor! Aile Destek Ödemeleri Her Ay Veriliyor! Doğalgaz Yardımı, SED Yardımı, Evde Bakım Parası, Eğitim Yardımı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Devlet tarafından dar gelirli vatandaşlara çok sayıda destek veriliyor. Sosyal yardım alan sayısı alan vatandaş sayısı her geçen gün artıyor. 2023 yılında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardımlarını sürdürmeye devam ediyor.

Konu ile alakalı bakan Derya Yanık da kısa süre önce önemli açıklamalar gerçekleştirmişti. 2023 yılında verilen yaşlı aylığının 1997 TL’ye çıktığını duyurmuştu. %40 ile 69 arasında engeli bulunan vatandaşlara 2392 TL evde bakım parası ise 4336 TL’ye çıkmıştı. Sosyal ekonomik destek ödemeleri de her ay 3 bin 38 TL olarak veriliyor.

Sosyal yardım ödemeleri her ay düzenli bir şekilde gerçekleştiriliyor bununla alakalı devlet tarafından da çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Evde Bakım Parası 4 Bin 336 TL Oldu

Bakıma muhtaç olan ve ciddi engeli bulunan vatandaşları devlet tarafından çok sayıda destek veriyor. Evde bakım parası da bunlardan bir tanesi 2023 yılında evde bakım parasını ciddi bir zam geldi. Her ay verilen evde bakım ücretleri 4336 TL olarak veriliyor.

Daha fazla okumak için Bakanlık Yardım Dağıtıyor! Aile Destek Ödemeleri Her Ay Veriliyor! Doğalgaz Yardımı, SED Yardımı, Evde Bakım Parası, Eğitim Yardımı ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Bakanlık Yardım Dağıtıyor! Aile Destek Ödemeleri Her Ay Veriliyor! Doğalgaz Yardımı, SED Yardımı, Evde Bakım Parası, Eğitim Yardımı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: