Loading...
tr usd
USD
-0.09%
Amerikan Doları
28,89 TRY
tr euro
EURO
-0.49%
Euro
31,19 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
-0.43%
Euro Amerikan Doları
1,08 TRY
bist-100
BIST
-0.37%
Bist 100
8.057,42 TRY
usd gau
Petrol
-0.56%
Brent Petrol
77,59 USD
gau
GR. ALTIN
-0.49%
Gram Altın
1.875,22 TRY
tr btc
BTC
3.93%
Bitcoin
1.264.731,33 TRY

Balinalar Birikimi Yaptı, Madenciler Bitcoinleri Kendisine Sakladı! Kripto Para Piyasalarında Dengeler Değişti! Bitcoin Bugün 23 Bin Doları Aştı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Son zamanların en çok konuşulan kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), madencilerin Blockchain’e ekledikleri bloklar karşılığında kazandıkları BTC ödüllerini satmamasıyla birlikte yeniden yükselişe geçti. BTC ödüllerini ellerinde tutmaya başlayan madenciler, kripto para piyasalarını daha da hareketlendirdi. Gün boyunca BTC’yi izleyen Bitfinex analistleri ise ilginç tespitlerde bulundu.

BTC’nin bugünkü değeri 23 bin doları aşarak, son zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Öyle ki, 10 Kasım’dan bu yana en çok getiriyi sağlayan gününü geçiren BTC’de aylık kazanç da bir hayli yükseldi. Madencinin bekleyişe geçmesine ilişkin değerlendirme yapan Bitfinex’teki analistler, BTC’nin gidişatına ilişkin tüyolar vermeye başladı. Öte yandan balinaların BTC’deki etkisi sesli bir şekilde konuşulur hale geldi.

BTC’NİN YÜKSELİŞİ MADENCİLERİ BEKLEMEYE TEŞVİK ETTİ

On-chain ya da Türkçe karşılığı ile zincir üstü veri akışını takip eden Bitfinex’teki analistler, bugünün verilerini açıkladı. Veriler doğrultusunda madenci cüzdanlarından kripto para borsalarına aktarılan BTC miktarının gerilediği görülürken; bu miktarın son yılların en düşük seviyesine ulaşmış olması dikkat çekti. Verileri paylaşan Bitfinex analistleri, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Madenciler de daha iyi durumda. Yaptıkları BTC satışları son üç yılın en düşük seviyesinde. Bu durum, madencilerin halihazırda bir alım baskısı kaynağına dönüştüğünün ya da dönüşme sürecinde olduğunun potansiyel bir göstergesi.”

MADENCİLER BTC’LERİNİ HUSUSİ TUTUYOR

Bilindiği üzere madenciler, coin veya token olarak aldıkları ödüllerin karşılığı olarak herhangi bir Blockchain ağına hesaplama gücü sağlayan kişi veya kuruluşlar olarak tanımlanıyor. Bu da genellikle madencilerin elindeki ödülleri satması anlamına geliyor. Ancak, bugün madenciler, BTC satışını dip seviyede gerçekleştirdi. Bunun anlamı ise kripto para borsası yatırımcıları için son derece önemli.

Bitfinex analistlerine göre, “Madenciler daha fazla yükseliş bekledikleri için BTC’lerini satmadan tutuyorlar.” Bu da BTC’nin yakın zamanda yükselişini sürdüreceği sinyali olarak algılanmalı. Oysaki dün BTC konusundaki tutarlı tahminleri ile tanınan Mr. Whale, artışın ‘suni’ olduğunu ve yatırımcıların kısa vadede yeniden hayal kırıklığına uğrayacağını bildirmişti.

BU AYKİ YÜKSELİŞİ YÜZDE 40’I BULDU

Bazı analistler BTC’nin artışını reel, bazı analistler suni bulsa da 10 Kasım’dan bu yana hareketlilik yaşayan BTC, bygün son zamanların en yüksek kazanımını sağladı. Yüzde 7’nin üzerinde kar sağlayan BTC’nin artışı da ortaya çıktı.

Şimdilerde 23 bin doları aşmış olan BTC’de yükseliş devam ederken; bu kripto paranın getirdiği aylık kazanç da yüzde 40’a ulaşmaya başladı. BTC’deki hareketlilik, diğer para birimlerini de etkiler hale geldi.

BALİNALAR, BTC BİRİKİMİNE BAŞLADI

Öte yandan Bitfinex analistleri tarafından aktarılan son verilerin ışığında yüksek miktarda BTC tutan cüzdan sahipleri olarak tanımlanan ve kripto para borsası ile ilgilenenlerin BTC balinası dediği kesim, birikim yapmaya başladı. Balinaların Kasım ve Aralık aylarında ciddi bir birikim yaptıklarını veriler ışığında ortaya koyan Bitfinex analistleri, son olarak şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Ocak ayının ikinci haftasından bu yana bin dolar ila 10 bin dolar aralığında BTC tutan cüzdanların sayısında artış var. Bu metriği, balinalar spot pozisyonları ile korurken; küçük yatırımcılar ise muhtemelen Bitcoin rallisinde yaptıkları yeni katkılar ile sağladı.”

Daha fazla okumak için Balinalar Birikimi Yaptı, Madenciler Bitcoinleri Kendisine Sakladı! Kripto Para Piyasalarında Dengeler Değişti! Bitcoin Bugün 23 Bin Doları Aştı ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Balinalar Birikimi Yaptı, Madenciler Bitcoinleri Kendisine Sakladı! Kripto Para Piyasalarında Dengeler Değişti! Bitcoin Bugün 23 Bin Doları Aştı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!