Loading...
tr usd
USD
0.51%
Amerikan Doları
31,52 TRY
tr euro
EURO
0.7%
Euro
34,28 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
0.21%
Euro Amerikan Doları
1,09 TRY
bist-100
BIST
-1.65%
Bist 100
8.947,18 TRY
usd gau
Petrol
0.28%
Brent Petrol
83,78 USD
gau
GR. ALTIN
1.31%
Gram Altın
2.128,51 TRY
tr btc
BTC
5.51%
Bitcoin
2.097.464,72 TRY

Başkan Zeybek’e ‘Parfüm’ sorusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Öğretmenler Günü nedeniyle yaptırıp dağıttığı ‘Parfüm’lerle ilgili açıklama istedi.

 

Mısırlıoğlu; “Öğretmenler günü dolayısıyla yaptırdığınız binlerce şişe parfümü nereden ve hangi bedelle satın aldınız? Ödemeyi hangi bütçe üzerinden yaptınız? Bu sorunun yanıtını açık yüreklilikle vermenizi istiyorum” dedi.

 

Partisinin seçim koordinasyon merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Sandıklı Hüseyin Dereli Huzurevi’nde barınan yaşlıların kaderine terk edildiğini ileri sürdü.

Mısırlıoğlu; “Sandıklı’da bulunan Hüseyin Dereli Huzurevi’nde kalan misafirlerin durumları ile ilgili bazı bilgiler geldi elimize. Vicdan, merhamet yoksunu yönetici ve çalışanlar, yaşlılarımızı kaderine terk etmişler. Temizlik ve bakım yapılmadığını öğrendik. Buradan Sayın Valimize sesleniyorum; kendisi orayı bir ziyaret ederse huzurevi sakinleri belki bundan sonra daha huzurlu ve sağlıklı olurlar. Zaten bu ülkede herkes işinin gereğini yapsa yeterli olacak aslında ama ne yazık ki işi yaşlı bakım olanlar bile bakım yapmaktan aciz… Sanki karşılığında maaş almıyorlarmış gibi lütfeder gibi iş yapıyorlar” dedi.

 

PARFÜMLER NEREDEN NASIL ALINDI?

 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in dağıttırdığı parfümlerini gündemine alan Mısırlıoğlu, parfümlerin nereden ve nasıl alındığını sordu.

Mısırlıoğlu; “Şimdi sizlerin huzurunda belediye başkanı Sayın Zeybek’e bir soru yöneltmek istiyorum. Öğretmenler günü dolayısıyla yaptırdığınız binlerce şişe parfümü nereden ve hangi bedelle satın aldınız? Ödemeyi hangi bütçe üzerinden yaptınız? Bu sorunun yanıtını açık yüreklilikle vermenizi istiyorum.

Öğretmenlerimiz baş tacımız, hakları hiçbir bedelle ödenmez. Önemli olan onlara senede bir gün hediye vermek değil. Üstlendikleri kutsal görevin yükünü hafifletmek, haklarını tam anlamıyla vermek, hak ettikleri değeri yılın her günü göstermektir. Çocuklarımızın geleceğini şekillendiren öğretmenlerimiz, her şeyin en iyisine layık ama her değeri maddiyat üzerinden belirleme huyumuzdan vazgeçmemiz lazım. Özellikle okulların okul aile birlikleri öğretmenler gününde çocuklardan yüksek tutarlarda paralar toplayıp öğretmenlere yüksek maddi değerli hediyeler alıyor. Günümüzde çocuğunu okula gönderirken vereceği harçlığı bile hesap eden anne babalar var iken yüksek meblağlar belirlenerek hediyeler almak ne derece doğru?” diye konuştu.

 

MARKETLER KAN EMİCİ GİBİ?

 

Zincir marketlerin vatandaşın ekonomik sıkıntılarını paraya çevirme çabasında olduğunu ifade eden İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, durumu anlatan bir de fotoğraf paylaştı.

Mısırlıoğlu, şunları kaydetti;
“Kışlık montu, botu, ayakkabısı olmayan çocuklar, odun kömürü olmadığı için ısınamayan evler var iken bence bir öğretmene verilebilecek en güzel hediye, öğrencinin eksiklerinin tamamlanmasıdır. 

Memleketimizin hali içler acısıyken, aziz milletimiz geçim sıkıntısıyla boğuşurken iktidar partisinin sadece kendi siyasi çıkarlarına hizmet etmesi olacak işi değil. Bakın bu fotoğraf bir markette çekildi. Market, çürük portakallara yüzde 50 indirim yapmış. Yaşlı teyzemiz de buz gibi taşın üzerine oturmuş, portakal seçiyor. Yenebilecek durumda birkaç portakal bulsa evine götürecek. Şimdi kendinden olanı kayıran AKP’ye, vatandaşa eşit hizmet götüreceğine particilik yapan belediyeye sesleniyorum: Buz gibi Afyon soğuğunda bu taşa oturup çürük portakalların içinden daha az çürük olanını bulmaya çalışan teyzemizin vebali önce sizin sonra da hepimizin boynuna bunu böyle bilin. Ya markete ne demeli? Kan emici gibi çürüyen meyveyi bile para dönüştürmeye çalışan markete ne demeli? Eskiden esnaf böyle durumlarda ihtiyaç sahipleri ücretsiz olarak alsın diye malını kapının önüne koyardı. Hatta karşı kaldırıma koyardı ki alacak olan kişi çekinmeden alsın diye… Biz ne zaman bu hale geldik? Ne zaman bu kadar körleştik, fakirleştik, nankörleştik arkadaşlar? Vallahi de billahi de üzülüyorum bu memleketin haline… Siyaseti falan bir kenara bıraktım. Bu ikiyüzlü yönetimi bir siyasetçi olarak değil bir baba olarak, bir eş olarak, bir evlat olarak, bir kardeş, bir vatandaş olarak eleştiriyorum. Yazıklar olsun böyle zihniyete, yazıklar olsun böyle belediyeciliğe, yazıklar olsun ayrıştıran liyakatsiz hallerinize yazıklar olsun! İşte bu fotoğraftan utanmanız lazım, bu fotoğrafa bakacak yüzünüz olmaması lazım… Ama gün gelir devran döner beyler… yaşattığınızı yaşamadan ölmezsiniz inşallah.”

 

Toplantıda, İYİ Partiye katılan 17 kişinin de rozetleri takıldı.

 

Başkan Zeybek’e ‘Parfüm’ sorusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!