Loading...
tr usd
USD
0.06%
Amerikan Doları
32,56 TRY
tr euro
EURO
0.45%
Euro
34,98 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
0.08%
Euro Amerikan Doları
1,07 TRY
bist-100
BIST
0%
Bist 100
9.722,09 TRY
usd gau
Petrol
0.11%
Brent Petrol
88,12 USD
gau
GR. ALTIN
0.02%
Gram Altın
2.423,71 TRY
tr btc
BTC
-0.23%
Bitcoin
2.094.873,87 TRY

Belçika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Başvuru Nasıl Yapılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Belçika vize başvurusunun sonuç süresi konsolosluğun yoğunluğuna göre değişebilir. Bu durumda ortalama bir süre vermek mümkündür.

Belçika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Belçika vize başvurusu yapacak kişilerin başvuruları ortalama 1 ila 2 hafta arasında yanıtlanır. Belçika vize başvurusu yapması gereken kişiler vize süreçlerinde planlı hareket edilmelidir.

Hafta sonları çalışılmaması ve mesai saatleri dışında işlem yapılmaması gibi sebeplerden dolayı Belçika vize başvurularında gecikme yaşanabilir. Aynı zamanda bu gecikme yoğunluğa bağlı olarak da belirlenir. Planlı hareket ederek seyahat tarihinden daha önce başvurunun gerçekleştirilmesi, sürecin sıkışması ve vizenin yetişmesi için yeterli süreci verecektir.

Belçika Vize Sorgusu Nasıl Yapılır?

Belçika vize başvuru sorgusu yapılması için konsolosluk ya da aracı kurumun internet sitesi kullanılır. Vize başvurusunun hangi aşamada olduğunu merak eden kişiler, başvuru sorgusu yapmak için aracı kurum ile iletişime geçmelidir. Aracı kurum tarafından belirlenen iletişim kanalları üzerinden sorgu yapılabilir. Sorgu aynı zamanda Belçika Konsolosluğu tarafından belirlenen çevrim içi platformlardan da yapılabilmektedir.

Belçika Başvurusundan Sonra Pasaport Ne Zaman Ulaşır?

Belçika vize başvurusu sonrası kargo için belirli bir süre gerekir. Belçika Konsolosluğu tarafından vize başvurusu sonuçlandırıldıktan sonra pasaport özel kargo ile başvuru sahibine gönderilir. Kargo süreci ortalama bir hafta sürer. Kargonun teslim edileceği, adrese kişi başvuru sahibi olmalıdır.

Başvuru sahibi pasaportun teslim edilebilmesi için ikinci bir ismi belirleyebilir. Bu 2 isim dışında herhangi bir kişinin pasaportu teslim almasına izin verilmemektedir. Özel hızlı ve güvenli kargo ile Belçika Konsolosluğu tarafından adrese teslim yapılır.

Belçika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Başvuru Nasıl Yapılır?
belçika vize başvurusu kaç günde sonuçlanır? başvuru nasıl yapılır?

Belçika’dan Vize Almak Kolay Mı?

Belçika vizesi kolay ya da zor olarak nitelendirilememektedir. Belçika Konsolosluğu tarafından yapılan bütün başvurular özenle incelenir. Bu inceleme sonucunda ise doğru belgeler ile başvuruda bulunmuş olan kişiler dilekçe ile de niyetlerini destekledikleri takdirde onay alabilir. Ancak onay sürecinde yanlış beyanda bulunan ya da eksik evrak ile başvuru yapan kişilerin vize başvurularına onay verilmez.

Onay almak isteyen kişilerin doğru şekilde başvuru yapması gerekir. Bütün bilgiler doğru olmasına rağmen başvuru sonucunda olumsuz yanıtlanması da mümkündür. Bu durum tamamen konsolosluğun alacağı karara ve aynı zamanda vize başvuru yoğunluğuna göre değişir. Dönemsel olarak ülkeler arasındaki bürokratik süreçlerin değişmesi sebebiyle de Belçika vize başvuruları olumlu sonuçlanabileceği gibi olumsuz sonuçlanma ihtimali de bulunur.

Belçika’dan Vize Almak için Randevu Gerekir Mi?

Belçika vize randevusu olmayan kişiler ile görüşme düzenlememektedir. Belçika vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin öncelikle randevu alması gerekiyor. Randevu aldıktan sonra hazırlanan evraklar ile ilgili merciye başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Randevusu olmayan kişiler herhangi bir şekilde vize başvurusunu gerçekleştiremez. Belçika vizesine başvurmanın ön koşulu aracı kurumdan randevu almaktır.

Belçika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Başvuru Nasıl Yapılır?
belçika vize başvurusu kaç günde sonuçlanır? başvuru nasıl yapılır?

Belçika Vize Başvurusu için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Belçika vize başvurusu için gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Randevu: Vize almak için randevu oluşturulması gerekir. Randevu gün ve saatinde ilgili aracı kurum adresinde olunmalıdır.
  • Evraklar: Vize başvurusu için başka konsolosluk tarafından istenen tüm evrakların hazırlanması ve tek dosya olarak sunulması gerekir.
  • Ücretler: Konsolosluk tarafından talep edilen bütün ücretlerin ödenmesi ve ücretlerin ödendiğini gösteren dekontların evrakları arasına eklenmesi gerekir.
  • Doğruluk: Belçika vize başvurusu esnasında sunulan her bir bilginin ve belgenin doğruyu yansıtması gerekmektedir. Yalan beyanda bulunanlar ya da eksik evrak ile başvuru yapanların talepleri olumlu sonuçlanmaz.

Belçika vize başvuruları için evraklar son derece önemlidir. Doğru evraklar ile başvuru yapılması önem taşır. Eksik ya da yanlış evrak sebebi ile vize başvurusunun reddedilmesi mümkündür.

Daha fazla okumak için Belçika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Başvuru Nasıl Yapılır? ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Belçika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Başvuru Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!