Çiftçiler Tasarruf Edecek! Tüm İşlemler Dijital Ortama Taşınıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne 2023 yılı üretim başvurularında bulunacak olan çiftçilerin, ürün güncelleme talepleri artık dijital ortam üzerinden yapılabilecek. Çiftçilere sağlanan bu kolaylık ile çiftçilerin zamandan ve emekten tasarruf etmesi planlanıyor. Ürün güncelleme başvurularını çiftçiler, e-devlet uygulaması üzerinden kolaylıkla yapabilecekler. Bu sayede daha önce zaman harcayarak yapmaları gereken işlemlerini, rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Çiftçiler, üretim başvuruları için de Çiftçi Kayıt Sistemi’ni kullanarak işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Yapılan bu yeni güncellemeler ile tarımın dijitalleşmesi için adımlar atılmaya ve çiftçilerin zamandan tasarruf edebilmesine imkan sağlanıyor.

BAŞVURULAR BAŞLADI SON GÜN 28 ŞUBAT

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne bu yıl dahilinde üretim başvurusunda bulunacak olan çiftçilerin, ürün güncelleme işlemleri ise, artık e-devlet uygulaması üzerinden yapılacak. Tarım ve Orman Bakanlığı, tarımın dijitalleştirilmesi için gerçekleştirdiği çalışmaları dahilinde, Çiftçi Kayıt Sistemi yenilemeleri için 1 Ekim 2022 tarihi itibari ile e-devlet üzerinden başvuru imkanı getirmişti. Bu çalışma sürecinin devamı olarak ise, Çiftçi Kayıt Sistemi ürün güncelleme işlemleri de 1 Şubat tarihinden itibaren e-devlet üzerinden yapılacak. Gerçekleştirilen bu uygulamanın ilk kez denecek olması da dikkat çekiyor.

BAŞVURULAR E-DEVLETTEN YAPILACAK

Çiftçilerin ürün güncelleme başvurusu yapabilmesi için e-devlet platformunu kullanması yeterli olacak. Çiftçiler, T.C kimlik numaraları ve kişisel şifreleri ile e-devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra ürün güncelleme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. Bunun yanı sıra çiftçiler, güncelleme talepleri için İl ya da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine bizzat giderek de başvurularını gerçekleştirebilecekler. Ürün güncelleme işlemleri için son başvuru tarihi ise, 28 Şubat olarak belirlendi.

TARIMDA DİJİTALLEŞMENİN İKİNCİ FAZI TAMAM

Çiftçi Kayıt Sistemi’nin e-devlet uygulamasına entegre edilen kayıt yenileme başvuruları, 1 Ekim 2022 tarihi itibari ile tamamlanmıştı. Yapılan bu güncelleme, tarımda dijitalleşmenin ilk adımı olarak kabul edilirken, ürün güncelleme işlemlerinin de e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmesi için gerekli çalışmaların tamamlanması da tarımda dijitalleşmenin ikinci adımı olarak kabul ediliyor. Yapılan bu güncellemeler ile çiftçilerin, zamandan tasarruf etmesi ve işlemlerini daha pratik bir şekilde tamamlayabilmesi hedefleniyor.

Daha fazla okumak için Çiftçiler Tasarruf Edecek! Tüm İşlemler Dijital Ortama Taşınıyor! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Çiftçiler Tasarruf Edecek! Tüm İşlemler Dijital Ortama Taşınıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: