DODO Coin Nedir? DODO Coin Yorum, Geleceği – Dodoust Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Kripto para borsası son zamanlarda düşüşte olsa da projeleriyle, yazdıkları white paper sayesinde, arkalarındaki sağlam şirketler sayesinde bazı coin’ler mükemmel düşüşler yaşamadan yoluna emin adımlarla devam ediyor. Bu coinlerden biri de DODO olarak karşımıza çıkıyor. DODO geliştiricileri ellerindeki projesini Nisan 2020’de tasarlanmış olan PMM algoritmasının etkisiyle minimum seviyede işlem ücretiyle sunan, en rekabetçi likidite edicilerden biri şeklinde yerini aldığını söylüyor.

DODO Coin Nedir? DODO Coin Yorum, Geleceği – Dodoust Nedir?

DODO Coin düne göre şu anda düşüşte olarak gözüküyor. Şu anki fiyatı 0.256 dolar olan DODO, dünkü fiyatının 0.01’lik bir düşüşüyle piyasaya gözlerini açmış durumda. Şu anki 24 saatlik dolaşım 52.4 milyon dolar olarak gözüken DODO’nun dolaşımda 4502 milyonluk bir arzı da dolaşımda gözüküyor. Toplam Arzı ise 1 milyar olarak biliniyor.

DODO Coin Nedir? DODO Coin Yorum, Geleceği - Dodoust Nedir?
dodo coin nedir? dodo coin yorum, geleceği – dodoust nedir?

Dodoust Nedir?

Çin menşeli merkezi olmayan finans denilen DeFi protokolü ve onchain likidite etmeyi sağlayan DODO, PMM algoritması (Proaktif Piyasa Yapıcılığı Algoritması) ile birlikte AMM (Otomatik Piyasa Yapıcı) algoritmalardan daha iyi ve verimli bir şekilde likidite olmayı ve fiyatta istikrar sunmayı hedef olarak tutuyor.

Gerçek yatırımcıların yaptıkları işlemleri taklit eden PMM algoritması, değerli varlıklar için piyasadaki gerçek fiyatları toplamak amacı ile oracle’ın sunduğu hizmetlerden yararlanıyor. Ardından likidite sağlayıcılarının banka kağıdı denilen portföylerini düzgün bir çizgide olması için ilgili fiyatlara yakın düzeylerdeki ihtiyacı olan likiditeyi sağlayarak anlık fiyat düşüşlerini minimize eder ve arbitrajın zararlarını ortadan kaldırır. Ayrıca DODO ERC20 tokeni olarak Ethereum ağını kullanıyor.

DODO Coin Nedir? DODO Coin Yorum, Geleceği - Dodoust Nedir?
dodo coin nedir? dodo coin yorum, geleceği – dodoust nedir?

DODO Coin Geleceği ve Yorum

DODO yakın gelecekte yüksek seviyelere çıkmayı hedefleyen bir coin olarak görünse de şu anki Amerika’da FED faizi kararı tüm dünyayı tepetaklak etmiş durumda. Ancak 1 milyarlık arzı ve günlük hacminin seviyesinin yüksek seviyelerde seyretmesi gelecekte DODO Coin’in yüksek seviyeleri göreceğini düşündürüyor. Son zamanların da yüksek bir şekilde hype kazanmış bir token’i olan DODO, DeFi merkezli olduğundan siber saldırıya açık bir coin’dir. Bu yönden de yatırımcıların dezavantajlı olduğu konusu kesin bir şekilde bilinmektedir.

Daha fazla okumak için DODO Coin Nedir? DODO Coin Yorum, Geleceği – Dodoust Nedir? ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

DODO Coin Nedir? DODO Coin Yorum, Geleceği – Dodoust Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: