Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! Orta Gelirliye Konut Kredisine Başvurular Bugün Başladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Türkiye’de uygun koşullarda ev sahibi olmak isteyen yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren orta gelirliye konut kredisi projesinde büyük gün geldi. Yeni Evim Konut Kampanyası adı altında başlatılan düşük faizli konut kredisi için başvurular 16 Ocak tarihi itibarıyla resmen başladı. Bununla birlikte düşük faizli konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenler için orta gelirliye konut projesinin tüm detayları belli oldu. Herhangi bir başvuru ücreti alınmadan yapılan orta gelirliye konut kredisi başvuru yöntemi araştırılıyor.

Yeni Evim Konut Kampanyası Başladı

Orta gelir mensubu vatandaşları ev sahibi yapacak “Yeni Evim Konut Kampanyası” büyük bir heyecan yarattı. Düşük faiz oranlarıyla konut kredisi kullanmak isteyenler için uzun vade ve kolay ödeme imkanı da sunuluyor. Türkiye’nin 81 ilinde geçerli olan projede, ilk etapta 100 bin konutun satışı planlanıyor. Bu sene kampanyada kura çekilmeyecek ve kapsamda sıfır evler öne çıkacak. Sıfır konutlar arasında yapımı devam ettiği için henüz bitmemiş binaların yanı sıra yeni başlayacak projeler de konut kredisi kampanyasına dahil edilecek.

Başvurular 6 Bankadan Yapılacak

Ev sahibi olmak isteyen orta gelir mensubu kişileri yakından ilgilendiren Yeni Evim Konut Kampanyası’nın detayları belli oldu. Düşük faizli konut kredisi çekerek hayallerindeki eve sahip olmak isteyenler Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Emlak Katılım, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım aracılığıyla başvuru yapabilecek. Kampanya hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı www.yenievimkampanyasi.com.tr web sitesi hazırlandı.

Yeni Evim Projesine Kimler Başvurabilir?

Uygun koşullarda ev sahibi olma imkanı sunan düşük faizli konut kredisi kampanyasının başvuru süreci 16 Ocak bugün itibarıyla başladı. Bu projeden yararlanmak isteyenlerin 18 yaş üstünde olması yeterli olacak. Eşlerden birinin üzerinde konut varsa veya son 1 yılda konut satışı gerçekleştirmiş kişiler projeye dahil olamayacak. Öte yandan verasetle ev sahibi olanlar Yeni Evim Konut Kampanyası’nda kredi başvurusunda bulunabilecek. Bununla birlikte ölüm veya boşanma gibi zorunlu sebepler dışında kampanyadan alınan konutlar 5 yıl boyunca satılamayacak.

Daha fazla okumak için Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! Orta Gelirliye Konut Kredisine Başvurular Bugün Başladı! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! Orta Gelirliye Konut Kredisine Başvurular Bugün Başladı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: