EYT’liler İçin Yapılacak Üç Ayrı Ödemede Her An Artış Olabilir! Promosyonlarda Sınır 20 Bin TL’yi Bile Bulabilir! İşte Güncel Promosyon Tutarları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen yeni sosyal güvenlik düzenlemesi yasası, resmi olarak yasalaştı. Yasalaşmanın ardından yürürlüğe sokulan EYT düzenlemesine ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den önemli açıklamalar geldi. Bakan Bilgin ilk maaş ödemelerine ilişkin tarih verirken; aynı zamanda emekli olacak vatandaşlara da önemli mesajlar verdi.

EYT’lilerin banka seçecek olması nedeniyle, maaşlarına ek olarak bir promosyon alacağı ve aynı zamanda işlemlerin nisan ayına yetişmesi halinde bayram ikramiyelerinden de yararlanacağı biliniyordu. İlk maaş tarihine ilişkin soruları yanıtlayan Bakan Bilgin, verdiği yanıtlar ile üç ödemeyi dolaylı yoldan doğrulamış oldu. Bakan Bilgin’in açıklamalarının ardından gözler banka promosyonlarına dönerken; bankalardaki hazırlık dikkat çekti. Öyle ki, güncel promosyon tutarlarına ilişkin iddialarda üst sınır 20 bin TL’yi buldu. İşte detaylar…

EYT RESMEN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

EYT Resmi Gazetede Yayınlandı! Peki, Bundan Sonra Ne Olacak! Kimler Emekli Olacak?

8 Eylül 1999 tarihi ve öncesi girişli olan SSK’lı yani 4/a’lı kişilerin 5000 ile 5975 prim gün süresini doldurmuş olması halinde, kadınlarda 20 yıl, erkeklerde ise 25 yıl çalışma süresiyle emekli olabilecekleri EYT düzenlemesi resmi olarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete’den yayımlanan genelgeye göre, Bağ-Kurlular yani 4/b’liler ile Emekli Sandığı üyeleri yani 4/c’liler kadınlara 7200, erkeklerde ise 9000 prim ile yaşa takılmaksızın emekli olabilecek.

BAKAN BİLGİN, EYT’LİLERE SESLENDİ

Düzenlemenin geçmesinin ardından ilk kez konuşan Bakan Vedat Bilgin, açıklamalarında EYT’lilere seslendi. Endişeye gerek olmadığını bildiren Bakan Bilgin, “Buruk bir sevinç, emekli olacaklarımıza hayırlı olsun. Meclis Genel Kurulu’nda yasalaşan düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra müracaat edecekler. Herhangi bir endişeye gerek yok, panik yapmaya gerek yok. Kimse hak kaybına uğramayacak” diye konuştu.

BAKAN BİLGİN, MAAŞ TARİHİ VERDİ

Bakan Bilgin’e sorulan ‘EYT’liler ilk maaşı Nisan ayında mı alacak?’ sorusu da yanıtsız kalmadı. Mart ayında emeklilik işlemlerini tamamlayan kişilerin nisan ayında maaş alacaklarını belirten Bakan Bilgin, soruya; “Tabii, yasal süreç öyle başlıyor. Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra ilk ayın başında maaşlar müracaatlara göre ödenecek. Panik yapmaya gerek yok. E- Devlet üzerinden müracaat edebilirler, bir sorunla karşılaşırlarsa e-Devlet üzerinden ki karşılaşmayacaklarını zannediyorum, o zaman bizzat giderek müracaat edebilirler” şeklinde yanıt verdi.

BANKA PROMOSYONU HAZIRLIĞI BAŞLADI

Öte yandan bu ay içerisinde emeklilik işlemlerini tamamlayan EYT’lilerin nisan ayında alacağı maaşa ek olarak, Ramazan Bayramı ikramiyesi alacağı biliniyordu. Aynı şekilde banka promosyonlarından da yararlanabilecek olan EYT’liler için bankalarda hazırlık başladı. Denizbank, şimdiden ‘EYT’lilere özel’ başlığıyla bir kampanya yayımlamışken; diğer bankaların da hazırlık içerisinde olduğu iddia edildi. O iddialara göre ise, EYT’den hemen emekli olabilecek 2,2 milyon kişinin varlığı promosyon tutarlarını 20 bin TL’ye çıkarabilir.

Daha fazla okumak için EYT’liler İçin Yapılacak Üç Ayrı Ödemede Her An Artış Olabilir! Promosyonlarda Sınır 20 Bin TL’yi Bile Bulabilir! İşte Güncel Promosyon Tutarları ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

EYT’liler İçin Yapılacak Üç Ayrı Ödemede Her An Artış Olabilir! Promosyonlarda Sınır 20 Bin TL’yi Bile Bulabilir! İşte Güncel Promosyon Tutarları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: