Loading...
tr usd
USD
0.12%
Amerikan Doları
28,92 TRY
tr euro
EURO
-0.16%
Euro
31,16 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
-0.23%
Euro Amerikan Doları
1,08 TRY
bist-100
BIST
-2.51%
Bist 100
7.855,06 TRY
usd gau
Petrol
-3.63%
Brent Petrol
74,40 USD
gau
GR. ALTIN
0.66%
Gram Altın
1.887,23 TRY
tr btc
BTC
0.02%
Bitcoin
1.278.829,64 TRY

Flo Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Ayakkabı dünyasında adından sıkça söz ettiren FLO çalışma şartları, iş arayanların gözde firmalarından biridir. İş arayanlar, maaş, sigorta, pozisyon ve şartlar konusunda birçok konuyu merak etmektedir. Firmanın çalışma sistemi part time/ full time olmak üzere iki kategoride gerçekleşmektedir. Çalışma saatleri, tatiller ve izinler firma tarafından belirlenmektedir.

Flo Çalışma Şartları Nasıl?

İş arayanlar ve tanınmış bir firmada kariyer yapmak isteyenler FLO iş ilanları değerlendirilmektedir. Firmada ayakkabı satış reyonunda çalışanlar iş şartlarını iyi değerlendirmelidir. Genellikle müşteri ayakkabıyı kolay kolay beğenmez. Bu nedenle sabırlı olunmalı ve müşteri mağazayı gezerken her zaman yanında olunmalıdır. Hitabeti düzgün olan, insan ilişkilerinde başarılı, dinamik ve iş heyecanı olan kişiler tercih edilmektedir. Esnek çalışma saatlerine uyumlu personel tercih edilir.

Çalışanlar haftalık 45 saatlik çalışma süresine sahip olmalıdır. Full time çalışanlar 45 saat, part time çalışanlar ise 30 saat çalışma süresini doldurmak zorundadır. Yemek kartı verilmektedir. Bayramda veya tatillerde firma çalışabilir. Çalışma programı sorumlu personel tarafından belirlenir. Firmada bayan, çocuk ve erkek reyonu bulunmaktadır. Bu reyonlardan birinde sürekli çalışan elemanlar, yönetim izni olmadan başka bir reyonda çalışamaz. Firma çalışma programı yönünden düzenli ve disiplinli bir çalışma temposuna sahiptir. Mesai saatleri yaz aylarında ve kış aylarında değişmektedir.

FLO İş Pozisyonları

İş arayanlar için FLO çalışma şartları ve pozisyonları incelenir ve en uygun olan tercih edilir. Temizlikçi, muhasebeci, ofis elemanı ve satış sorumlusu kategorisinde firma eleman almaktadır. Elemanlar için bazı şartlar söz konusudur ve bu şartlara sahip olanlar iş başvurusu yapabilir. Mağazalarda görevli elemanlar zaman zaman yer değiştirebilir. Yönetici personelin uygun gördüğü yerde elemanlar görev alır.

Genellikle başvuru işlemleri satış danışmanı olarak gerçekleşir. Ancak depo sorumlusu olmak isteyenler de iş başvurusu yapabilir. Eleman alımlarında askerliğini yapmış, deneyimli ve görünümüne önem veren elemanlar önceliklidir.

Flo Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri
flo çalışma şartları nasıl? pozisyonları, maaşları, saatleri

FLO Maaşlar

Ayakkabı devi FLO, asgari ücreti baz alarak maaş belirlemektedir. Maaşlar her yıl güncellenir ve asgari ücrete zam geldiği zaman maaşlar otomatik olarak artar. FLO çalışma şartları kategorisinde ödenen maaşlara sigorta, yemek, yol, promosyon ve hoş geldin promosyonu eklemektedir. Yoğun çalışma temposuna karşılık firma elemanları için uygun çalışma ortamı oluşturmaktadır. Firma sektöründe sayılı şirketlerden biridir ve eleman performansına önem vermektedir. Sosyal hakların yanı sıra işçi hakları konusunda firma güvenilirdir.

Full time çalışanlar sekiz saat, part time çalışanlar ise saat başı çalışmaktadır. Firma sürekli eleman aramakla birlikte sezonda part time çalışan elemanlara da ihtiyaç duymaktadır. Günün belli bir saatinde veya tüm gün çalışma isteyenler başvuru yapabilir. Firmanın çalışma şartları şu şekildedir:

  • Firmanın çalışma saatleri 2023 yılı itibariyle maaş listesini güncelleyen firma 18 yaşından büyük olan elemanlara iş vermektedir. 18 yaşından büyük olan ve daha çok genç elemanları tercih etmektedir.
  • Full time çalışma süresi sekiz saattir. Firma sekiz saat dışında mesai ödemesi gerçekleştirmektedir.
  • Bir yıl çalışma süresi dolduğunda yıllık izin hakkı verilir. Yıllık izin için 12 aylık çalışma süresine sahip olunması gerekir.
  • Elemanların sigorta primleri şirket tarafından ödenir. Prim süresi dolduğunda firma ödeme yapmaktadır. Ayrıca ‘100 TL hoş geldin primi’ ödenmektedir. Yeni başlayanlar için bu uygulama motivasyonu artırmaktadır.
  • Fazla mesai ödenmektedir. Tatil olan günlerde, bayram günlerinde ve diğer mesai dışı günlerde firma çalışabilir. Firma fazla çalışmada mesai ödemektedir.
  • Prim ve yemek ücreti FLO tarafından ödenir. Yemek kartı sistemi yöntemiyle yemek ihtiyacı karşılanmaktadır.
Flo Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri
flo çalışma şartları nasıl? pozisyonları, maaşları, saatleri

FLO Çalışma Saatleri

Firmada görevli olan elemanlar günlük sekiz saat çalışır. Sabah 8:30, Akşam 18:00 arasında çalışan elemanlar vardiyalı çalışır. Mesai ücreti, yıllık izin, yemek ve prim ücreti şirket tarafından ödenir. Maaşlar her yıl asgari ücret artışına göre artırılmaktadır. Flo çalışma şartları her yıl güncellenmektedir.

Tempolu çalışan, müşteri ile ilişkilerde sorun yaşamayan, giyimine önem veren ve ikna kabiliyeti yüksek kişiler uzun süre FLO’da çalışabilir. Haftalık bir gün izin hakkı olan elemanlar, fazla çalıştığında mesaisini alır. İzin günleri farklı olabilir ve izin günü belirleme işlemi yönetici tarafından belirlenmektedir. Zorunlu durumlarda izin alınabilir.

 

Daha fazla okumak için Flo Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Flo Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!