Fransız Citroen’den Türkiye’de Üretim Tesisi Kurulumuna Yeşil Işık! Tek Şartını Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Yükselen enflasyon, oluşan kur farkı, Rusya- Ukrayna savaşından ötürü arka arkaya zamlar alan akaryakıt fiyatları, son bir yıl içerisinde otomotiv sektöründe deprem etkisi yaratan faktörler arasında yer aldı. Bu durum tüketicilerin bütçeleri doğrultusunda araç sahibi olma hayallerini suya düşürürken 2023 yılına girilmesi ile birlikte açıklanan yeni otomobil zamları, araç sahibi olmanın yeni dönemde imkansız olduğunu düşündürmeye başladı.

Otomotiv sektörünün imalat ve satış süreçlerinde büyük problemler yaşanmaya devam ederken hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde tüketiciler tarafından en çok tercih edilen araç markaları arasında yer alan Fransız Citroen’den umutlandıran bir açıklama geldi. Üretici firmanın ilerleyen süreçlerde Türkiye’de bir üretim tesisi açabileceği bilgisi paylaşıldı.

“TÜRKİYE’DE ÜRETİM YAPABİLİRİZ!”

Ülkemizde tüketiciler tarafından sıklık ile tercih edilen araç üreticisi firmalar arasında yer alan Fransız Citroen, kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunulmuş olan C4 X’in İspanya tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtım esnasında konuşma yapan Citroen CEO’su Vincent Cobee, firmanın Türkiye’de bir üretim tesisi açabileceğini ifade etti.

“EN ÇOK TÜRKİYE’DE SATACAK!”

Yeni modelin İspanya tanıtımında yapmış olduğu konuşmada çarpıcı noktalara değinen CEO Cobee, C4 X’in en çok Türkiye’de satacağını ileri sürdü. Bu görüşünü aracın içten yanmalı versiyonlarının da Türkiye’ye gelmiş olmasına dayandıran Cobee, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Elektrikli otomobiller yüzünden Avrupa’daki içten yanmalı motorlara sahip araç sayısı azalacak. Bu neden ile içten yanmalı motorları öncelikli olarak Türkiye, Japonya ve İsrail gibi pazarlara yönlendireceğiz.”

ÜRETİM TESİSİ İÇİN ŞARTINI AÇIKLADI!

Türkiye’de üretim yapma ihtimallerinin olduğunu belirten Cobee, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İtalya, Fransa, İngiltere, İspanya ve Almanya bizim en büyük ilk beş pazarımız. Türkiye pazarında yılda 80 bin adet satış rakamına ulaşabilirsek Türkiye’de üretim güçlü bir ihtimal olur. Bu beklenti, Türkiye için bir hayal değil. Oldukça ciddi bir ihtimal.”

“2025’TE GERÇEKLEŞEBİLİR!”

Citroen Türkiye’nin Genel Müdürü Selen Alkım CEO Cobee’nin açıklamalarını değerlendirdi. Cobee’nin üretim hayalinin ancak 2025 yılında gerçekleşebileceğini ifade eden Alkım, 2023 yılında 49 bin 200 adetlik bir satış hedeflerinin olduğunu belirtti.

Daha fazla okumak için Fransız Citroen’den Türkiye’de Üretim Tesisi Kurulumuna Yeşil Işık! Tek Şartını Açıkladı! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Fransız Citroen’den Türkiye’de Üretim Tesisi Kurulumuna Yeşil Işık! Tek Şartını Açıkladı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: