Futbol dünyasından deprem bölgeleri için bağış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Futbol dünyasından deprem bölgeleri için bağış

Kahramanmaraş merkezli olmak üzere 10 ili kapsayan deprem felaketi sonrasında futbol dünyası yardımlarına devam ediyor. Milli futbolcular ve federasyonlar yaptıkları bağışlarla destek oluyor.

Hem maddi hem de malzeme yardımı için adeta seferber olundu. Çeşitli yardım dernekleri ve kulüplerin kampanyalarına katılan federasyonlar ve futbolcular depremzedeler için harekete geçti. Yurt dışındaki oyunculardan Çağlar Söyüncü ile Cengiz Ünder 50 bin Euro bağış yaptı.
Merih Demiral 1 milyon TL
Burak Yılmaz 300 bin TL
Hakan Balta 300 bin TL
Mert Hakan Yandaş 200 bin TL
Emre Kılınç 150 bin TL
Göztepe Kulübü eski Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı eski Başkanı Mehmet Sepil ise acil ihtiyaçlarda kullanılmak üzere deprem bölgesine 5 Milyon TL bağış yaptı. Yapılan açıklamada holding çalışanlarının da bir aylık maaşlarını depremzedelere bağışladıkları duyuruldu.
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), depremzelere 500 bin TL para yardımında bulunurken bu kapsamda çeşitli spor branşlarında faaliyet yürüten spor federasyonlarının hayata geçirdiği nakdi yardım kampanyaları ve tutarları şu şekilde: “Türkiye Yüzme Federasyonu 1 milyon TL, Türkiye Bisiklet Federasyonu 400 bin TL, Türkiye Hentbol Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Kick Boks Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Atletizm Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Judo Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Taekwondo Federasyonu 150 bin TL, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Eskrim Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Satranç Federasyonu 100 bin TL,Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Okul Sporları Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Kürek Federasyonu 200 bin TL,Türkiye Badminton Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Cimnastik Federasyonu 250 bin TL, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Karate Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Hokey Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Oryantiring Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Herkes için Spor Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 100 bin TL ve 400 bin TL değerinde kıyafet ve malzeme yardımı.”
Futbol dünyasından deprem bölgeleri için bağış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: