Gaziantep; Avrupa, Afrika ve Batı Asya’nın birincisi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep, WWF’nin küresel çapta organize ettiği, Tek Dünya Kentleri Yarışması (OPCC) kısa listesinde yer alan 27 ülkeden 63 şehrin “en sevilen şehir” olmak için dostane şekilde yarıştığı Kentimi Seviyorum Kampanyası’nın bölgesel sonuçlarında Avrupa, Afrika ve Batı Asya Bölgesi birincisi oldu.

GAZİANTEP (İGFA) – 19 Eylül-31 Ekim 2022 tarihleri arasında 6 hafta boyunca devam eden iletişim kampanyasında birincilerin adil ve temsiliyetçi bir yöntemle belirlenmesi için, üç bölgesel ve bir küresel olmak üzere toplam dört farklı kategori altında toplandı.

Bölgesel sonuçlara göre, Avrupa, Afrika ve Batı Asya’da Gaziantep, Amerika kıtasında Peru’da Jesus Maria, Asya ve Pasifik’te ise Endonezya’nın Probolinggo şehri bölgesel birincilikte ipi göğüsledi.

Yarışmada, üç ulusal finalistten biri olan ve İstanbul ile yarışan Gaziantep, kent sakinlerinden aldığı oylar sonucunda bölgenin en sevilen şehri oldu.

Kampanyaya katılan şehirler oylama döneminde küresel çapta tam 1 milyon 290 bin oy ve 116 geri bildirim topladı. Sosyal medyada kampanya kapsamında 3 milyon 800 bin etkileşim gerçekleşirken 447 milyon hesaba erişim sağlandı.

Kentimi Seviyorum Kampanyası ile dünyanın dört bir yanından oy kullananların WWF’in Tek Dünya Kentleri yarışması çerçevesinde yer alan kentlerden, destekledikleri kente oy verdiği ve bu kentler için iyileştirme önerileri gönderdiği, sürdürülebilir kentsel kalkınmaya destek veren bir iletişim kampanyası olarak tanıtılıyor.

Gaziantep; Avrupa, Afrika ve Batı Asya’nın birincisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: