Göknur Gıda’nın Halka Arz Tarihleri Belli Oldu! Göknur Gıda Hisseleri Ne Kadar, Kaç Lot Veriyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından tepkilere rağmen 2 gün işlemleri durdurmayan borsa, 8 Şubat tarihinde yapmış olduğu açıklamada tüm işlemlerin durdurulduğunu ifade etmişti. Yaklaşık olarak 5 gün kapalı kalan borsanın açılması ile birlikte şirketlerin büyük bir kısmı hisse geri alım uygulamalarını devreye sokarken halka arz işlemleri de yakın takip altına alındı.

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından halka arzı iki kere ertelenen Göknur Gıda, borsanın yeniden işlemlere açılması ile birlikte yatırımcılar tarafından en çok araştırılan konu başlıklarından birisi oldu. Şirketin halka arz tarihleri, hisse fiyatları, hangi bankalarda olduğu, hisselere kaç lot verildiği gibi konu başlıkları, yatırımcılar tarafından merak edildi.

SERMAYE PİYASASI KURULU ONAY VERDİ!

Son dönemlerde halka arz takibi içerisinde olan yatırımcılar tarafından sık sık sorgulanan firmalar arasında yer alan Göknur Gıda, yeni bir gelişme ile ekonomi gündeminde yerini aldı. Edinilen bilgilere göre Sermaye Piyasası Kurulu, şirketin halka arz başvurusunu onayladı.

GÖKNUR GIDA HALKA ARZ TARİHLERİ

8- 10 Şubat tarihleri arasında yapılması beklenirken Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sebebi ile tam iki kere ertelenen Göknur Gıda’nın halka arzı için yeni tarihler belli oldu. Yetkililer, Göknur Gıda paylarının halka arzına ilişkin talep toplama tarihlerini 1- 2- 3 Mart 2023 olarak açıkladı.

GÖKNUR GIDA HİSSE KODU BELLİ OLDU!

Yıldız Pazar’da işlem gören Göknur Gıda’nın hisse kodu, #GOKNR olarak belirlendi.

GÖKNUR GIDA HİSSE FİYATI ORANSAL MI EŞİT Mİ?

Yapılan açıklamalara göre toplamda 79.250.000 TL normal değerli olan paylar, 11 TL’lik sabit fiyattan satışa sunulacak. Hisseler ise eşit dağıtım yöntemi ile pay edilecek.

GÖKNUR GIDA HİSSELERİ KAÇ LOT VERİR?

Bireysele dağıtılacak olan lot 57.060.000 adet olarak açıklandı. Katılımlara göre dağıtılacak olan lotlar ise şu şekilde:

  • 500 bin katılıma: 114 Lot
  • 600 bin katılıma: 95 lot
  • 700 bin katılıma: 82 lot
  • 800 bin katılıma: 71 lot
  • 900 bin katılıma: 63 lot
  • 1 milyon katılıma: 57 lot

Daha fazla okumak için Göknur Gıda’nın Halka Arz Tarihleri Belli Oldu! Göknur Gıda Hisseleri Ne Kadar, Kaç Lot Veriyor? ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Göknur Gıda’nın Halka Arz Tarihleri Belli Oldu! Göknur Gıda Hisseleri Ne Kadar, Kaç Lot Veriyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: