Loading...
tr usd
USD
0%
Amerikan Doları
32,51 TRY
tr euro
EURO
0.32%
Euro
35,00 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
0.07%
Euro Amerikan Doları
1,07 TRY
bist-100
BIST
0.76%
Bist 100
10.471,32 TRY
usd gau
Petrol
-0.19%
Brent Petrol
85,17 USD
gau
GR. ALTIN
0.11%
Gram Altın
2.437,92 TRY
tr btc
BTC
-1.18%
Bitcoin
2.161.959,21 TRY

Kadın İstihdamına Güzellik Sektöründen Dev Destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Türkiye nüfusunun %49,9’unu kadın nüfusu oluşturuyorsa da kadın istihdamına yönelik durum pek de iç açıcı değil. TÜİK verilerine göre Türkiye’de kadınların istihdam oranı, erkeklerin yarısından daha az.

 

Bu sorunun temelinde eğitim, sosyo-ekonomik şartlar, cinsiyet eşitsizliği gibi birçok neden yatıyor. Kadınların iş yaşamında daha çok var olabilmeleriiçin devlet destekli çeşitli imkânlar sunuluyor.

Meslek kursları bu imkânlar arasında en çok talep görenlerin başında geliyor. Nitelikli kadın istihdamı ve girişimciliğin artması yönünde büyük rol oynayan meslek kursları farklı sektörlerde kadın istihdamının artmasına katkı sağlıyor.

“10binden Fazla Profesyoneli Sektöre Kazandırdık”

Dünyada 500milyar dolar pazar büyüklüğüne sahip olan güzellik ve kozmetik sektöründenitelikli kadın istihdamının önemine dikkat çeken Batallı Royal Eğitim Kurumları Kurs Müdürü Benay Batallı, “İyi yetişmiş, donanımlı personeller sektördedaha kolay iş bulabiliyor ya da kendi işinin sahibi olabiliyor. Güzellik ve kozmetik sektöründe nitelikli kadın istihdamını artırmaya yönelik eğitim programları ve kurslarla 10 binden fazla profesyoneli sektöre kazandırdık. Güzellik Uzmanlığı, Kalıcı Makyaj ve Protez Tırnak kurslarında teorik eğitimlerin yanı sıra pratik uygulama imkânına da sahip olan kursiyerler, eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diplomalarına sahip oluyorlar. İstihdam hedefini 2023 yılı için 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Kadınlar Kendi İşinin Patronu oluyor

Benay Batallı, “Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye” mottosuyla Güzellik ve kozmetik sektöründe kariyer sahibi ya da kendi işinin patronu olmak isteyenler için, kapsamlı teorik ve pratik eğitimlerin verildiği meslek edindirme kurslarının yeni dönem kayıtları başladığı da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Kadın İstihdamına Güzellik Sektöründen Dev Destek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!