Kılıçdaroğlu’ndan Üniformalı Siyaset Açıklaması…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Türk siyasetinde yepyeni bir tartışma var. Siyasette komutan alkışı tartışması Kemal Kılıçdaroğlu’nun yorumuyla farklı bir boyuta geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan çok önemli açıklamalar gerçekleştirdi.

Yapmış olduğu açıklamasında komite kademesine seslendi ve “siyaset istiyorsanız o kutsal üniforma ile yapamazsınız. Türkiye’nin askeri askerisiniz, siz.” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan Üniformalı Siyaset Açıklaması

Sosyal medyaya gelen bu paylaşımın ardından bir anda gündem Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması ve komutan Alkışı oldu. Kılıçdaroğlu ilk kez Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesine haddinizi bilin açıklaması yaptı. Gelen bu sosyal medya mesajının ardından siyasi isimlerde tek tek açıklamalar gerçekleştirdi.

“İzin Vermem”

Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından son derece önemli açıklamalar yaptı. Bu duruma izin vermeyeceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu “buradan komutanlara tekrar sesleniyorum. Siyaset istiyorsanız o kutsal üniformayı çıkartın. Kutsal üniforma ile siyaset yapmayın. İzin vermem.” ifadelerini kullandı

CHP Genel Başkanı mesajını devamında ise “sizler Türkiye’nin askerisiniz bu nedenle herhangi bir partiyi desteklemeniz doğru değil.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan Üniformalı Siyaset Açıklaması...
kılıçdaroğlu’ndan üniformalı siyaset açıklaması…

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesine ilk defa bu üsluptan konuşması kısa süre önce gerçekleştirmedi. Kendisi daha önce de AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen isimleri tek tek uyarmıştı. Özellikle de eski Genelkurmay başkanını isim vererek uyarmış ve kendilerini iktidar olmaları durumunda görevden alınacağını açıklamıştı.

Ne Olmuştu?

Birçok kişi Kemal Kılıçdaroğlu’nun neden bu kadar sert bir tavır ile askere mesaj gönderdiğini merak ediyor. Hafta ortasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştiren sözler sarf etmiş ve bu durum komutanlar tarafından alkışlanmıştı. Bu alkışlanma Ana Haber bültenlerine konu olmuş ve çok sayıda insan tarafından da tartışılmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu bu konuyla alakalı daha önce açıklama yapacağını söylemiş ve bu açıklamayı kısa süre önce Twitter hesabından yapmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu sert bir üslup ile “haddinizi bilin” ifadelerini kullandı.

Gelen bu açıklamaya yönelik nasıl bir cevap verilecek merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konu ile alakalı yeni bir açıklama yapması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu’ndan Üniformalı Siyaset Açıklaması..
kılıçdaroğlu’ndan üniformalı siyaset açıklaması..

Daha fazla okumak için Kılıçdaroğlu’ndan Üniformalı Siyaset Açıklaması… ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Kılıçdaroğlu’ndan Üniformalı Siyaset Açıklaması…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: