Loading...
tr usd
USD
0.09%
Amerikan Doları
32,84 TRY
tr euro
EURO
-0.17%
Euro
35,15 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
-0.1%
Euro Amerikan Doları
1,07 TRY
bist-100
BIST
0.29%
Bist 100
10.771,36 TRY
usd gau
Petrol
-0.57%
Brent Petrol
85,22 USD
gau
GR. ALTIN
-1.33%
Gram Altın
2.456,57 TRY
tr btc
BTC
-0.88%
Bitcoin
2.122.661,98 TRY

KIZILAY BU RAMAZAN’DA DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

 

KIZILAY 400 MİLYON LİRALIK DESTEK PAKETİYLE 8 MİLYON İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞACAK

 

Yardım projeleriyle ihtiyacı olana el uzatan, yardım etmek isteyene de kolaylık sağlayan Kızılay, gelenekselleşen Ramazan yardımlarıyla bu yılda milyonlara ulaşacak. “Az Çok Demeden Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun” sloganıyla Ramazan kampanyasını yürütecek olan Kızılay, bu ramazan ayında 400 Milyon TL ile başlatacağı kampanyada 8 Milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Bağışçılarımızın da desteği ile bu rakamların katlanacağına inanıyorum” dedi. 

 

Kızılay’ın ülke geneline yayılmış şubelerinin yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ihtiyaçları Ramazan ayında da karşılanmaya devam edecek. Hayırseverlerin bağışlarıyla yardım miktarını artırmayı da hedefleyen Kızılay, sosyal hizmet uzmanları, şubeleri ve temsilciliklerinin yanı sıra 75 bin gönüllüsünün katılımı ile Ramazan ayı boyunca sahada çalışmalarını sürdürecek.

 

2022 Kızılay “Dayanışma Yılı” 

2022 yılının Kızılay Dayanışma yılı olduğunu belirten Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık İstanbul Çalışma Ofisinde düzenlediği basın toplantısıyla Ramazan ayında yapılacak yardımlara ilişkin bilgi verdi. Kınık, “Kızılay bir dayanışma platformu olarak bu yılda yoksullar, mahrumlar, evlerini barklarını kaybetmiş durumda olan muhacirler, mülteciler ve kırılgan insanların yanında olacak” diye konuştu.

 

400 Milyon Liralık Yardım 8 Milyon İhtiyaç Sahibine Ulaştırılacak

Dr. Kerem Kınık, “Bu yıl öz kaynağımızdan ayırmış olduğumuz ve vatandaşlarımızdan taahhüdünü aldığımız 400 milyon lira değerindeki bir programla 8 milyon insana ulaşmayı hedefledik. Bu rakamlar bağışçılarımızın destekleriyle daha da artacaktır.

Faaliyetlerimizi yürütürken odağımıza daha çok nakit temelli desteğimizi alıyoruz” dedi.

 

Kızılay’ın Yurtiçi Yardımları 

Nakit temelli yardım yöntemiyle ailelere belirledikleri ihtiyaçları arasında tercih yapma imkânı sağladıklarını belirten Kınık, “220 bin aileye hane başı 500’er TL’den 110 milyon TL’lik nakdi destek sağlanacak. Alışveriş kartlarıyla 49 bin aileye toplamda 24.5 milyon TL değerinde destek verilecek” diye konuştu. 31 aşevi ve 74 mobil ikram aracıyla yıl boyunca sıcak yemek desteği veren Kızılay, Ramazan döneminde de şubeleriyle de birlikte 76 milyon TL değerinde 3.8 milyon kişilik iftarlık yemek verecek. 97 bin adet gıda kolisiyle 388 bin kişiye yaklaşık 29.1 milyon TL değerinde yardım ulaştırılacak. Çocuklar için hazırlanan 3.25 milyon TL değerindeki 140 bin ikram paketi ve 3 bin oyuncak hediye edilecek. Temel gıda ve iftarlık yemek yardımlarının yanı sıra 60.5 milyon TL değerinde tutarla 506 bin kişinin de bayramlık giyim ihtiyacı karşılanacak.

KIZILAY BU RAMAZAN’DA DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!