Kültür Bakanlığı Mülakatsız 171 Personel Alımı Yapacak! 35 Şehirde Personel Alımı ve 2023 Tüm Detayları!ı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Kültür Bakanlığı Mülakatsız 171 Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Turizm ve Kültür Bakanlığı personel alımları yapacak. Online olarak 4 farklı sanda lise ve 60 KPSS ile birlikte 171 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Kültür Bakanlığı Mülakatsız 171 Personel Alımı yapacak! 35 şehirde personel alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı gerçekleştirecek. 35 farklı şehirde 171 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular kısa süre önce başladı. Bakanlık sözleşmeli personel alımı kontenjanları ve alım yapılacak şehirlerin listesinde içeriğimizde.

Kısa süre önce Kültür ve Turizm Bakanlığı başvuruları açıklandı. Buna göre çok farklı alanlarda personel alımları yapılacak.

35 Şehirde 171 Personel Alımı Yapılacak!

Başvurular lise Önlisans ve lisans mezunları adayları arasından gerçekleştirilecek. Buna göre 129 büro personeli, 5 şoför, 83 temizlik personeli, 59 koruma ve güvenlik görevlisi alınacak.

Alım yapılacak şehirler de açıklandı ” Ankara, İstanbul, İzmir, Afyonkarahisar, Batman, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Denizli, Eskişehir, Gümüşhane, Hatay, Kars, Kayseri, Konya, Kütahya, Muğla, Samsun, Sivas, Şırnak, Van, Ağrı, Antalya, Çanakkale, Edirne, Uşak, Bursa, Erzurum, Kastamonu, Mersin, Tokat, Yozgat, Zonguldak, Adana ” Şehirlerinde personel alımları yapılacak.

Kültür Bakanlığı Mülakatsız 171 Personel Alımı Yapacak! 35 Şehirde Personel Alımı ve 2023 Tüm Detayları!
kültür bakanlığı mülakatsız 171 personel alımı yapacak! 35 şehirde personel alımı ve 2023 tüm detayları!

Mülakat Yapılmayacak!

Adayların en fazla merak ettiği konuların başında da mülakat geliyordu. Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli olarak alım yapılacak personeller için mülakatın olmadığını duyurdu. Adayların KPSS’den almış oldukları puana göre sıralanacağı duyuruldu. Ayrıca Asil olarak da 171 aday belirlenecek yedek olarak da sayının 3 katı aday belirlenecek.

KPSS En Az 60 Puan Almış Olmak Şartı Aranacak!

Başvuruda bulunacak olan adayların 2022 yılı KPSS lise için P94i Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekiyor.

Başvuru Süreci Başladı!

Başvurular ise online bir şekilde gerçekleştirilecek. E-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar 23 Ocak 6 Şubat arasında başvurularını yapabilirler. Hemen aşağıda yer alan başvuru adresine tıklayarak sizler de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

Kültür Bakanlığı Mülakatsız 171 Personel Alımı Yapacak! 35 Şehirde Personel Alımı ve 2023 Tüm Detayları!
kültür bakanlığı mülakatsız 171 personel alımı yapacak! 35 şehirde personel alımı ve 2023 tüm detayları!

Daha fazla okumak için Kültür Bakanlığı Mülakatsız 171 Personel Alımı Yapacak! 35 Şehirde Personel Alımı ve 2023 Tüm Detayları!ı ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Kültür Bakanlığı Mülakatsız 171 Personel Alımı Yapacak! 35 Şehirde Personel Alımı ve 2023 Tüm Detayları!ı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: