MTV Ödemesinin Son Günlerinde Taksit Fırsatını Kaçırmayın! Hangi Banka Kaç Taksit Yapıyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Türkiye’deki milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeme dönemi devam ediyor. MTV’nin ilk taksiti olan ocak ayı ödemelerini zamanında yapmak isteyenler için günler azalıyor. Ay sonunda ödeme süreci dolacak MTV için bankaların taksit kampanyaları da dikkat çekmeye başladı. Aracının MTV’sini bankadan taksit yaptırarak daha kolay biçimde ödemek isteyenler hangi bankanın kaç taksit yaptığını araştırıyor. 31 Ocak 2023 son ödeme tarihi öncesinde MTV’yi taksitli ödemek isteyenler için kaçırılmayacak fırsat gündeme geldi.

Bankalardan MTV Ödemesinde Taksit İmkanı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ilk taksit ödemeleri 31 Ocak tarihinde sona erecek. Türkiye’de trafiğe çıkan tüm motosiklet, otomobil, kamyonet, kamyon, otobüs gibi araç sahiplerini yakından ilgilendiren MTV ödemelerinde taksit seçeneği bulunuyor. Araç sahipleri, bankaların mobil uygulamaları veya gib.gov.tr adresi üzerinden yapılan MTV ödemelerinde taksit imkanından yararlanabiliyor. Bazı bankalar MTV ödemelerine 2 taksit yaparken bazıları ise 4 taksite kadar ödeme imkanı sunuyor. Bankaya veya vergi dairesine giderek MTV ödemesi yapmak yerine uzun kuyruklar yerine mobil uygulama üzerinden ödemeler gerçekleştirilebiliyor.

MTV Ödemesinde Büyük Fırsat

MTV ödemesini kredi kartının hesap kesim tarihi sonrası yapmış olanlar, ödemeyi bir ay daha ötelemiş oluyor. Örneğin hesap kesim tarihi 17 Ocak olan kredi kartıyla ayın 20’sinde yapılan ödeme 1 ay daha uzamış oluyor. Ancak bankalar, zamanında yapılmamış ve cezaya giren MTV ödemelerinde taksit imkanı sunmuyor. Bu yüzden araç sahipleri 31 Ocak tarihini geçirmeden taksitli olarak MTV ödeme imkanından yararlanabiliyor.

Bankaların MTV Taksit Kampanyaları

Yapı Kredi World Card ile MTV ödemelerinde 3 taksit, Word Pay QR ile ödemelere 4 taksit yapılıyor. Garanti BBVA Bonus Card ile MTV ödeyen müşterilerine 3, GarantiPay kullananlara ücretsiz 4 taksit fırsatı sunuyor. İş Bankası ay sonuna kadar Maximum Kart ile MTV ödeyenlere 4 taksit sunarken, Vakıfbank Worldcard faizsiz 3 taksitle MTV ödeme imkanı sağlıyor. Ziraat Bankası 4, Halkbank ve Denizbank kredi kartı kullananlara MTV ödemelerinde 3 taksit imkanı sunuyor.

Daha fazla okumak için MTV Ödemesinin Son Günlerinde Taksit Fırsatını Kaçırmayın! Hangi Banka Kaç Taksit Yapıyor? ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

MTV Ödemesinin Son Günlerinde Taksit Fırsatını Kaçırmayın! Hangi Banka Kaç Taksit Yapıyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: