Oba Makarna Halka Arz Ne Zaman Olacak? Oba Makarna Eşit Mi Oransal Mı? Hangi Bankalarda Olacak? Kaç Lot Verir? Tüm Bilgiler!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Oba Makarna Halka Arz Ne Zaman Olacak? Oba Makarna Eşit Mi Oransal Mı? Hangi Bankalarda Olacak? Kaç Lot Verir? Oba makarnacılık halka Arz ile alakalı detaylar yakından takip ediliyor. Özellikle de borsa ile ilgilenen ve yatırımcılar tarafından merak edilen gelişmeleri sizler için derledik. Oba makarna halka az talep toplama tarihleri ne zaman olacağı da kısa süre önce açıklandı. Oba makarna eşit mi yoksa oransal mı bir dağılım yapacak? Tüm detayları içeriğimizde görebilirsiniz.

Oba Makarna Halka Arz Ne Zaman Olacak? Oba Makarna Eşit Mi Oransal Mı?

Hem sermaye artırımı hem de payların esasına göre ortak satış yoluyla halka arz edilecek olan Oba makarnacılık ile alakalı yeni detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Halka arz işlemleri Kalkınma ve Yatırım Bankası, Ünlü Menkul, Ziraat Yatırım ve QNB Finans Yatırım Ortaklığı üzerinden gerçekleştirilecek. Elde edilen bilgilere göre bir şirketler birliği tarafından fiyat kademeleri ve en iyi çapa talep toplamaları da yine gerçekleştiriliyor.

Oba makarna 2010-2012 yılları arasında 50 milyon TL yatırım yaparak günlük 1540 ton bulgur ve yaklaşık 1000 ton kadar makineye üretim kapasitesine sahip olan yüzden fazla ülkeye hizmet veren önemli bir firma olarak dikkat çekiyor. Şirketin ana fabrikaları Sakarya Hendek şehrinde ve fabrikasında hat sayısını 4’e çıkaracak, yeni nesilde ürünlerle birlikte Türkiye ekonomisine ciddi bir katkı sağlıyor. Oba makarna günlük 3 milyon adet erişte paketi ve 300.000 adet de erişte üretim kapasitesi ile birlikte Hem Türkiye’de hem de Avrupa’nın en büyük erişte üretip tesisine sahip ve bu sayede çok sayıda insanın bu tesislerde çalışması sağlanıyor.

Oba Makarna Halka Arz Ne Zaman Olacak, Oba Makarna Eşit Mi Oransal Mı Hangi Bankalarda Olacak Kaç Lot Verir
oba makarna halka arz ne zaman olacak, oba makarna eşit mi oransal mı hangi bankalarda olacak kaç lot verir

Oba Makarna Neden Halka Arz Edecek?

Oba makarna tarafından yapılan resmi duyuruya göre şirketin halka arzı ile alakalı detayları da paylaşıldı. Kamuoyuna yapılan açıklamaya göre şirketi halka arz ile kaynak elde edilmesi kurumsallaşmasını daha hızlı olması şirket yerlerinin ortaya çıkması bilinirlik ve tanınırlığın pekiştirilmesi adına halkalar işlemlerine hız verildi.

Halka Arz Geliri, Şirket Faaliyetlerinin Büyütülmesinde Değerlendirilecek

Halk arz gelirleri şirket faaliyetlerinin büyütülmesinde değerlendirilecek. Bu konuyla alakalı Oba makarnadan da resmi bir açıklama geldi. Sermaye artırımı dolayısıyla ihraç edilecek olan yeni payların neticesinde yeni fonlarda elde edilecek.

Ağırlıklı olarak şirket faaliyetlerin büyütülmesinde bu fonları kullanacak kalan kaynak ise büyümeye bağlı olarak artan işlemlerde kullanılacak. Bunun dışında banka kredi borçlarının bir kısmını kapatılmasında kullanılacağı da duyuruldu.

Halka için Sermaye Piyasası kurulunda sunulan taslak izahat namesi şirket resmi internet sitesinde yer alıyor. Satışa sunulacak olan pay miktarı ve tahsisat oranları gibi detayları senin üzerine etki kazanmadı. Oba makarnanın halka arz işlemlerinin tamamlanmasının ardından tüm gelişmeleri yine internet sitemiz üzerinden görebileceksiniz.

Oba Makarna Halka Arz Ne Zaman Olacak, Oba Makarna Eşit Mi Oransal Mı, Hangi Bankalarda Olacak, Kaç Lot Verir, Tüm Bilgiler!
oba makarna halka arz ne zaman olacak, oba makarna eşit mi oransal mı, hangi bankalarda olacak, kaç lot verir, tüm bilgiler!

Daha fazla okumak için Oba Makarna Halka Arz Ne Zaman Olacak? Oba Makarna Eşit Mi Oransal Mı? Hangi Bankalarda Olacak? Kaç Lot Verir? Tüm Bilgiler! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Oba Makarna Halka Arz Ne Zaman Olacak? Oba Makarna Eşit Mi Oransal Mı? Hangi Bankalarda Olacak? Kaç Lot Verir? Tüm Bilgiler!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: