Sermaye Piyasası Kurulu’ndan İşe Alım İlanı Geldi, Şartlar Belli Oldu! Sadece 57 Kişi Alınacak! İşte Başvuru Ekranı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği personel alımları, vatandaşların yakından takip ettiği iş ilanları arasındaki yerini bu yıl da aldı. Personel alacağını ya Resmi Gazete aracılığıyla ya da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla duyuran kamu kurum ve kuruluşları arasına bugün itibariyle bir yenisi daha eklendi. Personel alacağını duyuran Sermaye Piyasası Kurulu, alım şartları ve başvuru tarihlerine ilişkin bilgi verdi.

Resmi Gazete aracılığıyla yeni personel alımı yapacağını ilan eden Sermaye Piyasası Kurulu’ndan haber geçtiğimiz gün geldi. Belirli tarihler arasında alacağı personellere ilişkin başvuruları kabul eden Sermaye Piyasası Kurulu, sınav ile alım yapacağının altını çizdi. Kurum içi sınavına ilişkin de bilgi veren Sermaye Piyasası Kurulu, gerçekleştirdiği açıklamada açık olan pozisyonları da tek tek açıkladı.

57 PERSONEL ALIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Resmi Gazete aracılığıyla hangi pozisyonlara alım yapacağına ilişkin bilgi veren Sermaye Piyasası Kurulu; memur, güvenlik görevlisi, şoför, tekniker, teknisyen, aşçı ve hizmetli kadrosuna alım yapacağını ilan etti. Sermaye Piyasası Kurulu’nun paylaştığı ilanda pozisyonların boş kadrolarına ilişkin ise şu bilgilendirme yer aldı:

“Sermaye Piyasası Kurulu’nda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 18 Memur, 10 Koruma ve Güvenlik Memuru, 6 Şoför, Teknik Hizmetler sınıfında bulunan 1 Tekniker, 5 Teknisyen ile Yardımcı Hizmetler sınıfında bulunan 2 Aşçı ve 15 Hizmetli kadrosuna başarı durumları dikkate alınarak yeter sayıda aday personel seçimi için giriş sınavı yapılacaktır.”

SINAVA KATILMA KOŞULLARI BELLİ

Kurum içi sınav ile alım yapacağını bildiren Sermaye Piyasası Kurulu, sınava girme şartlarını da ilan etti. Bu kapsamda, sınav başvurusu için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımayı şart koşan Sermaye Piyasası Kurulu, aynı zamanda 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle memur, koruma ve güvenlik memuru, şoför, tekniker ve teknisyen için 35; aşçı ve hizmetli için ise 30 yaşını doldurmamış olmak gerektiğini bildirdi.

Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir hali bulunmayan kişileri sınava alacağını bildiren Sermaye Piyasası Kurulu, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan kişilerin başvuruda bulunmasını istedi. Sermaye Piyasası Kurulu, aynı zamanda; 2022 yılında B grubu kadrolar için yapılan ve halen geçerli olan Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) katılmış olmayı da şart koştu.

SINAV TARİHİ VE YERİ DUYURULDU

Personel alımı için gerçekleştireceği sınavın koşullarına ilişkin de bilgi veren Sermaye Piyasası Kurulu, sınavın sözlü bir şekilde gerçekleştirileceğini bildirdi. Sadece şoförler için uygulamalı sınav gerçekleştirecek olan Sermaye Piyasası Kurulu, sınav tarihine ilişkin bilgi de verdi.

Sözlü olarak gerçekleştirilecek sınavda çeşitli konulardan sorular soracağını belirten Sermaye Piyasası Kurulu, sınav tarihinin ve yerinin başvuruların tamamlanmasının ardından resmi web sitesi aracılığıyla duyurulacağını bildirdi. Sermaye Piyasası Kurulu, sınava katılıma hak kazananları da sitesi aracılığıyla duyuracak.

SINAV BAŞVURUSU İÇİN TARİHLER AÇIKLANDI

Öte yandan kurumsal sınavı için başvuruları kabul etmeye başlamış olan Sermaye Piyasası Kurulu, bu başvurulara ilişkin de bilgi verdi. Bu kapsamda başvuruların 23 Ocak 2023 tarihi itibariyle başlayacağını ilan eden Sermaye Piyasası Kurulu, başvuruların alınacağı online platformları da açıkladı.

Sadece çevrimiçi başvuruları kabul edecek olan Sermaye Piyasası Kurulu, başvuruların  kadar e-Devlet üzerinden Sermaye Piyasası Kurulu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı resmi web sitesinden gerçekleştirileceğini belirtti. Öte yandan Sermaye Piyasası Kurulu, başvuruları 6 Şubat 2023 tarihi saat 23.59’a kadar kabul edecek.

Daha fazla okumak için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan İşe Alım İlanı Geldi, Şartlar Belli Oldu! Sadece 57 Kişi Alınacak! İşte Başvuru Ekranı ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan İşe Alım İlanı Geldi, Şartlar Belli Oldu! Sadece 57 Kişi Alınacak! İşte Başvuru Ekranı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: