Sözleşmelilere Kadro Düzenlemesinde Maaş Detayı! Bazı Mesleklerde 10 Bin TL’den Fazla Maaş Farkı Verilecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Kamuda çalışan 450 binden fazla çalışanı yakından ilgilendiren sözleşmeliye kadro düzenlemesinde önemli detaylar ortaya çıktı. Yapılan düzenleme kapsamında bazı meslek grupları kadroya geçtiğinde daha yüksek maaş alacak. Sözleşmeli çalışanlar kadroya geçişte ne kadar maaş farkı alacaklarını araştırmaya başladı. Edinilen bilgilere göre vekil hemşire, vekil imam ve sözleşmeli sanatçıların maaşları artacak. Vekil kadrodan asil kadroya geçenlerin maaşlarında 4 bin liraya kadar artış olacak. Sözleşmeli sanatçıların maaşları ise kadroya geçişte 10 bin 311 TL artarak 22 bin 921 TL’ye yükselecek.

Kadro Düzenlemesi Meclis’te Onaylandı

Sözleşmeliye kadro düzenlemesi Meclis onayından geçti. Bunun üzerine kamuda çalışan 450 binden fazla kişi kadroya geçişte ne kadar maaş farkı alacaklarını araştırmaya başladı. Yapılan düzenleme kapsamında bazı mesleklerde sözleşmeliden kadroya geçişte maaş artışı yaşanacak. TRT Haber’de yer alan detaylara göre sözleşmelilerin maaş artışı vekilden asil kadroya geçişte 3 bin 500 TL ile 4 bin TL arasında olacak. Sözleşmeliden kadroya geçişte maaş ne kadar artacak sorusunun yanıtını arayanlar mesleklere göre maaş araştırmasına başladı.

Maaşlarda 10 Bin TL’den Fazla Artış

Sözleşmeli sanatçılar kadroya geçtiklerinde maaşları 12 bin 610 TL’den 22 bin 921 TL’ye çıkacak. Maaştaki artış miktarı memuriyet derecesine göre değişecek. Örneğin 5. derece lisans mezunu vekil hemşirenin maaşı kadroya geçince 15 bin 585 TL’ye çıkacak. Diyanet’te çalışan 1710 personelin de kadroya geçiş kapsamına alındığı öğrenildi. Böylelikle imam hatip ve müezzin kayyımlarda sözleşmeli olarak çalışanlar net 8 bin 485 TL maaş alırken kadroya geçince maaşları 3 bin 764 TL artacak.

Sözleşmelilere Kadroya Geçişte Kademe Hakkı

Meclis’te onaylanan kamuda sözleşmeli çalışan personele kadro düzenlemesinin detayları merak ediliyor. Bu kapsamda sözleşmeli personel kadroya geçince sadece maaş artışı avantajıyla sınırlı kalmayacak. kademe derece hakkına da sahip olacak. Bu çalışanlar devlette unvan değişikliği sınavlarına katılabilecek veya kurumlar arası yer değiştirebilecek. Konuyla ilgili detaylı açıklamanın önümüzdeki günlerde yetkili ağızlardan yapılması bekleniyor.

Daha fazla okumak için Sözleşmelilere Kadro Düzenlemesinde Maaş Detayı! Bazı Mesleklerde 10 Bin TL’den Fazla Maaş Farkı Verilecek ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Sözleşmelilere Kadro Düzenlemesinde Maaş Detayı! Bazı Mesleklerde 10 Bin TL’den Fazla Maaş Farkı Verilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: