Togg’un Gelişi Dengeleri Değiştirdi! ÖTV Düzenlemesi Resmen Duyuruldu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Son dönemlerde otomotiv piyasasını direkt olarak etkileyen birtakım faktörlerin ortaya çıkması, sıfır kilometre araç satın almanın hayalini kuran vatandaşları umutsuzluğa sürüklemeye başladı. Artan araç fiyatlarına indirim yansıtılmasını bekleyen vatandaşlar, hayallerini kurdukları araçlara ulaşabilmenin yollarını ararken beklenen müjdeli haber Togg vasıtası ile geldi.

Yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un yollara çıkmasına oldukça az bir zaman kala, araç sahibi olmak isteyen tüketicilerin yüzlerini güldüren bir gelişme yaşandı. Daha önce de Togg düşünülerek hayata geçirilmiş olan ÖTV düzenlemesi uygulamalarından birisi daha kamuoyu ile paylaşıldı. Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe giren ÖTV matrah düzenlemesinin ayrıntıları açıklandı.

ÖTV MATRAH DÜZENLEMESİ DUYURULDU!

Dün gece yarısı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrah düzenlemesi, vatandaşların yüzlerini güldürdü. Elektrikli araçları ilgilendiren düzenleme kapsamında matrah artırımına gidildiği duyuruldu. Bu kapsamda gerçekleştirilmiş olan ÖTV matrah düzenlemesine göre motor gücü 160 kW’ın altında olan araçlar için ÖTV matrahı 1 milyon 250 bin TL’yi aşmayanlar için yüzde 10, aşanlar için ise yüzde 40 olarak belirtildi. Moto gücü 160 kW’ın üstünde olan araçlar için ÖTV matrahı 1 milyon 350 bin TL’yi aşmayanlar için yüzde 50, aşanlar için ise yüzde 60 olarak artırıldı.

TOGG FİYATI BELLİ OLDU MU?

Togg için yapılan ÖTV matrah düzenlemesinin ardından yerli ve doğuştan elektrikli otomobilin satış fiyatı da merak konusu oldu. Gözler firma yetkililerine çevrilirken Togg’un satış fiyatı ile ilgili olarak beklenen açıklama henüz yapılmadı.

TOGG FİYAT TAHMİNLERİ KONUŞULMAYA BAŞLANDI!

Elektrikli araçlar için yapılan ÖTV matrah düzenlemesinin ardından Togg’un satış fiyatına ilişkin çeşitli tahminler yapılmaya başlandı. Bazı uzmanlar yerli otomobilin 750 bin TL ile 1 milyon TL arasında satışa sunulmasını beklediklerini ifade etti. Togg yetkilileri ise konu ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmayarak vatandaşların akıllarında yine soru işaretinin kalmasına neden oldu.

TOGG NE ZAMAN TRAFİĞE ÇIKACAK?

Deprem felaketinin ardından satış sürecinin yeniden planlanacağı konuşulan Togg ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Togg yetkilileri planlamada bir değişiklik olmadığını ve yerli otomobilin mart ayının sonunda trafikte görülebileceğini ifade etti.

Daha fazla okumak için Togg’un Gelişi Dengeleri Değiştirdi! ÖTV Düzenlemesi Resmen Duyuruldu! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Togg’un Gelişi Dengeleri Değiştirdi! ÖTV Düzenlemesi Resmen Duyuruldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: