TÜRASAŞ 1 Eski Hükümlü, 2 Engelli İşçi Alımı Yapacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü Eski Hükümlü Alım İlanı

Genel Müdürlüğümüze bağlı Eskişehir Bölge Müdürlüğümüzde istihdam edilmek üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 4857 sayılı İş Kanununa tabi belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalıştırılmak üzere daimi işçi alımı yapılacaktır. GENEL ŞARTLAR İşçi olarak alınacaklarda;

 1. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

 2. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir,

 3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

 4. İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını aşmamış olmak,

 5. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

 6. Genel Müdürlüğümüze bağlı Eskişehir Bölge Müdürlüğümüzün ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde / mesleklerinde alımların ulusal düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir.

 7. Belirtilen eğitim düzeyine ilanın yayımlandığı gün itibarıyla sahip olmak,

 8. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır,

 9. Alınacak işçilerin deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir,

 10. Adaylar gece çalışması, vardiyalı çalışma düzenini, görevini yerine getirmeye engel alerjik rahatsızlığı olmadığını ve idarenin unvanına uygun vereceği diğer işleri yapmayı kabul etmiş sayılır,

 11. Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını, Ağır ve Tehlikeli İşler Sınıfında tanımlanan işlerde çalışabilir olduğunu belgelemek şartları aranır.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ, BELGE TESLİM İŞLEMLERİ
1. Adaylar başvurularını, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online olarak 06/02/2023- 10/02/2023 tarihleri arasında yapacaktır.

 1. Her bir aday, İŞKUR’un internet sitesinde yayımlanan listedeki işyerlerinden sadece bir iş yeri ve meslek dalı için başvuru yapabilecektir.

 2. İhtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, ön lisans mezunu olması şartıyla KPSS puanı ve sözlü sınav ile belirlenecektir.

 3. Atanmaya hak kazananlar hakkında 7315 sayılı “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereği arşiv araştırması yapılacaktır.

 4. Atanmaya hak kazanan adaylardan istenen belgeler, belgelerin ulaştırılma yeri ve tarihleri ile ilgili diğer hususlar turasas.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

TÜRASAŞ SAKARYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ENGELLİ SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI

Sakarya Bölge Müdürlüğümüze aşağıda belirtilen meslekte 2 adet Engelli Sürekli İşçi alınacaktır.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu aracılığı ile alım yapılacaktır.

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınladığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde Sakarya Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne ya da http://www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir.
İlanen duyurulur.

TÜRASAŞ 1 Eski Hükümlü, 2 Engelli İşçi Alımı Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: