Yapılandırma Paketinde Son Dakika Gelişmesi! Deprem Bölgesinde Bulunan İşverenler, Vergi ve Sigorta Priminden İstisna Tutulacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Sene başında hazırlıklarına başlanmış olan vergi ve borç yapılandırma paketi, “Cumhuriyet tarihinin en geniş kapsamlı yapılandırma paketi” sloganı ile kamuoyuna duyurulmuştu. Kamuya olan borçları, icra takibinde yer alan borçları ve daha pek çok borç kalemini kapsayan yapılandırma paketi dahilinde birçok ayrıcalık sunulacağı bildirilirken Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından paketin görüşülmesine ara verildi.

6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ili direkt olarak etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından birçok milletvekilinin deprem bölgelerine gitmiş olması, Meclis çalışmalarının durdurulmasına sebep oldu. Normal şartlarda 21 Şubat tarihinde tekrar açılacağı konuşulan ancak milletvekillerinin deprem bölgelerinde çalışmalarına devam ediyor olmalarından ötürü 28 Şubat tarihinde açılmasına karar verilen Meclis, vergi ve borç yapılandırma paketinde yaşanan gelişme ile gündemde yer aldı.

28 Şubat (yarın) tarihinde mesaisine tekrar başlayacak olan Meclis’te başta EYT konusu olmak üzere yapılandırma paketinin de konuşulacağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda paket kapsamının genişletileceği ve deprem bölgelerine yönelik yeni bir maddenin de ekleneceği bildirildi. Kanal D tarafından düzenlenen haberde, konuya ilişkin ayrıntılar paylaşıldı.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ VATANDAŞLARA MUAFİYET!

Kanal D tarafından düzenlenmiş olan yapılandırma haberine göre düzenlemeye depremzedeler için de yeni bir madde eklenecek. Buna göre Deprem bölgesinde bulunan vatandaşlar, veraset ve intikal vergisinden muaf tutulacak.

İŞVERENLERE VERGİ VE SİGORTA PRİMİ MUAFİYETİ!

Düzenlenen yapılandırma paketi haberine göre deprem bölgesinde hizmet veren işverenler için de yeni bir madde eklenecek. Buna göre deprem bölgesindeki işverenler, çalışanlarına yapacakları nakdi yardımlar kapsamında vergi ve sigorta priminden istisna tutulacak. İstisnaya tabi tutulacak nakdi yardımın azami limiti ise 50 bin TL olacak.

ARAÇ MUAYENELERİNE EK SÜRE!

Deprem bölgesine yönelik yeni kararları da içerecek olan yapılandırma paketi kapsamında depremzedelere araç muayenelerini yaptırabilmeleri için ek süre tanınacak. Buna göre araç muayenesi için son tarih 8 Mayıs olacak. Ek olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da ilgili süreyi uzatmak için tam yetkiye sahip olacak.

Daha fazla okumak için Yapılandırma Paketinde Son Dakika Gelişmesi! Deprem Bölgesinde Bulunan İşverenler, Vergi ve Sigorta Priminden İstisna Tutulacak! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Yapılandırma Paketinde Son Dakika Gelişmesi! Deprem Bölgesinde Bulunan İşverenler, Vergi ve Sigorta Priminden İstisna Tutulacak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: