Loading...
tr usd
USD
0.01%
Amerikan Doları
32,81 TRY
tr euro
EURO
-0.19%
Euro
35,14 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
-0.09%
Euro Amerikan Doları
1,07 TRY
bist-100
BIST
0.29%
Bist 100
10.771,36 TRY
usd gau
Petrol
-0.63%
Brent Petrol
85,17 USD
gau
GR. ALTIN
-1.6%
Gram Altın
2.449,99 TRY
tr btc
BTC
-1.3%
Bitcoin
2.113.807,53 TRY

Yaşlanmayı Geciktirmek Elinizde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Medikal estetik uygulamaları; kadınların sarkma, kırışıklık gibi sorunlarını gidererek olduklarından daha genç görünmelerini sağlıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Figen Bilen, son teknolojik uygulamalardan olan ve kollajenin üretimini tetikleyerek yüzdeki yaşlanma etkilerini azaltan 4 boyutlu güzellik teknolojisi hakkında bilgi verdi.

Medikal estetik teknolojisindeki gelişmeler; yaşlanmayı yavaşlatmaları için kadınlara sayısız fırsatlar sunuyor. “Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır” söyleminin gerçek olduğu günümüzde,  lazer teknolojisi başta olmak üzere pek çok gençleştirme yöntemi, kadınların 5-10 yaş daha genç görünmelerine olanak sağlıyor. Son zamanların en çok rağbet gören uygulaması ise lazerle 4 boyutlu gençleşme.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Figen Bilen kollajen üretimini artırarak içten dışa gençleşmeyi sağlayan Fotona 4D Lazer uygulaması ile yaşlanma etkilerinin kolayca giderilebildiğini söyledi. Dr. Figen Bilen, cildi sıkılaştıran ve elastikiyet kazandıran bu yöntemin; yüzdeki sarkma ve kırışıklıklar, göz çevresi, göz kapakları ile dudak çevresindeki kırışıklık ve çizgilenmelerde, ayrıca dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde etkili olduğunu dile getirdi.

Sağlıklı ve Güzel Yaşlanma İçin Kollajen Şart

Kollajenin cildimizin önemli bir hammaddesi olduğunu belirten Dr. Figen Bilen, “Kollajen su tutan bir yapı. Hücrelerimiz tarafından salgılanıyor, sentezleniyor ve üretiliyor. 30’lu yaşlardan itibaren tüm vücutta olduğu gibi cildimizde de yaşlanma başlıyor. Kollajen üretimi azalıyor, kalitesi bozuluyor. Çevresel etkenlerle, genetik yatkınlığımıza bağlı olarak ya da bazı hastalıklardan dolayı cildimizde ciddi yıpranmalar oluyor. Yaşlanmayı durdurmamız mümkün değil. Fakat ne kadar doğru kollajen ürettirebilirsek ya da kaybettiğimiz kollajeni yerine koyarsak, o kadar yaşlanma sürecini yavaşlatabiliriz. Bu yolla cildin içindeki elastik dokuyu toparlayabiliyoruz” diye konuştu.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Figen Bilen şu bilgileri verdi:

Yüzde ve Boyunda Kırışıklıklar Gideriliyor

4D uygulaması ağız içinden başlıyor. Ağızda mukoza dediğimiz ağız boşluğunun iç yüzeyinin tamamına kollajenin artması, hacimlenmesi ve geri kazanılması için lazer uygulaması yapılıyor. Böylece yanaklara ve dudaklara içerden dışarıya etki ediliyor. Böylece; burundan dudaklara, dudaklardan çeneye doğru inen çizgilerin giderilmesi ve dudak hacminin yenilenmesi sağlanmış oluyor. Daha sonra yüz bölgesine, göz ve dudak çevresine uygulama yapılıyor. Bu da, cilt tonunu ve gerginliği geri kazandırıyor, yanak ve çene bölgelerindeki dokuyu gençleştirip iyileştiriyor. Cilt; adeta peeling yapılmış gibi pürüzsüz oluyor, ciltteki renk ve ton farklılıkları azalıyor, cilt elastikiyeti ve sıkılaşması sağlanıyor. İşlem sonunda; yüzde, boyunda ve dekolte bölgesinde sarkmalar ve kırışıklıklar azalıyor. Göz çevresi toparlanıyor. Dudak çevresindeki çizgilenmeler azalıyor. Gıdı bölgesindeki yağları eritiyor.

Doğal ve Hacimli Dudaklar

4D teknolojisi, kadınların dudak dolgusu ve gençlik aşısına alternatif olarak da tercih ettikleri bir yöntem. Dudaklarının çok belirgin olması yerine canlanmasını ve doğal görünmesini isteyenler bu yöntemi tercih ediyorlar. Kollajeni yenileyip dudakları canlandıran, hacim kazandıran bu yöntem dudak çevresindeki ince kırışıklıkları da toparlıyor.

Göz Çevresinde Güvenle Kullanılıyor

Göz çevresi estetik anlamda çok zor bir bölge. Fotona 4D; göz çevresi kırışmalarında, sarkmalarında, kaş düşüklüğünde, morarmalarında, yorgunluk ifadesi olan gözlerde, ödemler şişmelerde de kullanılabilen bir teknoloji.  Göz kapaklarına uygulanıyor. Göze zarar vermesi söz konusu olmadığından göz koruması kullanılmasına dahi gerek kullanılmıyor. Gerekli görüldüğünde kaşa da uygulanıyor.

Saç Dökülmesini Yavaşlatıyor

Fotona 4D Teknolojisi saç dökülmesine karşı saç köklerine de uygulanıyor. Saç köklerini uyaran, saçın gelişimine katkı sağlayan, oradaki kökleri canlandıran, kan dolaşımını artıran ve böylelikle saçın üretilmesi için tetikleme başlatan bir yöntem. Uygulama sonrası saç dökülmesi azalıyor. Yöntem ellerde de yaşlanma etkilerini azaltmak için uygulanıyor. Kollajen üretiminin artmasıyla daha nemli ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkıyor.

Ağrısız Ameliyatsız Bir Uygulama

Ağrı sızı çekmeden, iğne yapılmadan, ameliyat olmadan cildini toparlamak, kollajen sentezini artırmak isteyenler Fotona 4D teknolojisini tercih ediyor. Bu yöntem, ameliyat olmadan, enjeksiyon (iğne) olmadan, ağrısız sızısız olarak yaşlanma etkilerini azaltıyor.

Fotona 4D; içinde 4 ayrı basamağı içinde barındırabilen bir teknoloji. Dolayısıyla bu uygulama yapıldığında, cildi sıkılaştırmak için, gözenekler için, kırışıklık için farklı işlemlere ihtiyaç duyulmuyor. İçten sıkılaşma yapabilen başka bir yöntem de yok.  Her şeyi kompakt bir şekilde sunabilen özel bir teknoloji.

Ciltte Yaşlanma 30’lu Yaşlarda Başlıyor

30’lu yaşlardan itibaren vücudumuzdaki kollajenin azalması nedeniyle yaşlanma etkileri ortaya çıkmaya başlıyor ve bu noktada 4D teknolojisi devreye giriyor. Kötü beslenme ve sigara kullanımı nedeniyle kollajen üretimi daha erken yaşlarda da azalmaya başlayabiliyor. 4D Gençlik teknolojisi erkeklere de uygulanmasına karşın daha çok kadınlar ilgi gösteriyor. 18 yaşından 70 yaşına kadar her yaştan insana uygulanabilen yöntemin her hangi bir yan etkisi yok. Uygulama sonrası hasta hemen günlük yaşantısına dönebiliyor.

Orta Yaş Kadınlara 2 Seans Yeterli

Dr. Figen Bilen’in verdiği bilgiye göre, yaşlanmanın henüz başladığı, cildin daha az yıprandığı ve kırışıklıkların daha az olduğu 30’lu 40’lı yaşlarda 2 seans uygulanması istenilen sonuç için yeterli oluyor. Uygulamanın etki süresi içe 2 yıl kadar sürüyor. Kırışıklıkların daha derin olduğu daha ileri yaş kadınlarda ise ilave seanslar eklenebiliyor, 6 ay veya 1 yıl sonra uygulamanın tekrarlanması gerekebiliyor.

Yaşlanmayı Geciktirmek Elinizde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!