Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi? Uzmanlar Olumlu Ve Olumsuz Göstergeleri Tek Tek Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlilik sürüyor. Yatırımcılar kripto piyasasındaki son yükselişi heyecanla karşılarken, bunun bir boğa tuzağı olup olmadığı endişesi devam ediyor. Yatırımcıların “BTC fiyatı yükselecek mi yoksa düşecek mi?” sorusuna yanıt arayan Glassnode analistleri dikkat çeken bir rapor yayınladı. Kripto para uzmanları BTC fiyatındaki olumlu ve olumsuz göstergelere dikkat çekerken yatırımcıları bazı konularda uyardı.

Bitcoin’de Boğa Sinyali Geldi Mi?

Bitcoin’de ayı piyasasının bitip bitmediğini anlamak için 10 göstergeyi inceleyen Glassnode ekibi, bunların dördünde ayı piyasasının bittiği ortaya çıktı. Uzmanlara göre iki gösterge halen çalışmaya devam ederken dört gösterge henüz aktif olmadı. Gerçekleşen Kap HODL Dalgaları göstergesi (LTH), Uzun Vadeden Kısa Vadeye Kârlılık Göstergesi, Madenci Gelirlerindeki Artış ve Bitcoin Döngüsü Değişikliği Tespit Göstergesi’nin boğa sinyalleri verdiğini belirten analistler şunları söyledi: “Artan ağ talebinin bir göstergesi de madenci gelirinde sağlıklı bir artış olmasıdır. Bu bağlamda madenci ücreti gelirinin 90 günlük ortalaması 365 günlük ortalamasının üzerine çıktığında yapıcı bir artışa işaret eder ve bu da boğa sinyalidir.”

Bazı Göstergelerde Belirsizlik Hâkim

Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bu paylaşımın ardından bazı uyarılarda bulunan analistler, henüz harekete geçmeyen göstergeleri şu şekilde sıraladı: “Büyük ve Küçük Varlıkların Göreceli Aktivitesi, Gerçekleşen Kar ve Zarar, Ağ Karlılık Modeli ve Yatırımcıların Trendlere Güveni.” Bu sebeple piyasada küçük boyutlu işlemlerin hala büyük boyutlu işlemlerden önemli ölçüde daha fazla olduğuna dikkat çekildi.

BTC Boğası Ne Zaman Gelecek?

Kripto para yatırımcıları uzun bir süredir piyasada hakim konumda olan ayıların artık güç kaybedip boğaların devreye girmesini bekliyor. Bu konuda yatırımcılara dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatan Glassnode uzmanları kritik seviyeyi açıkladı: “Ayı piyasalarında küçük boyutlu işlemlerin fazla olduğu ile işlemler için 1,2’nin üzerindeki değerlerin toparlanma belirtisi olduğunu birlikte değerlendirirsek her iki işlem türünde de değer 1,2’nin altındadır. Genel bir toparlanma ve boğa sinyali için hem küçük hem de büyük işlemlerin 1,20’nin üzerine çıkması gerekiyor.”

Daha fazla okumak için Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi? Uzmanlar Olumlu Ve Olumsuz Göstergeleri Tek Tek Açıkladı! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi? Uzmanlar Olumlu Ve Olumsuz Göstergeleri Tek Tek Açıkladı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: