Doğalgazda İndirim Haberi BOTAŞ’tan Geldi! Sadece Belirli Bir Kesime İndirim Dedi, Kesimleri Tek Tek Duyurdu! İşte Mart Ayı Doğalgaz Tarifesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Geçtiğimiz yıldan bu yana en çok zam alan kalemlerden biri olan enerji sektöründe, yaşanan değer kayıplarına karşın artan maliyet zammı nedeniyle fiyatlarında herhangi bir düşüş yaşanmıyordu. Tarifesini aylık olarak belirleyen Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), bu ay her zamankinden farklı olarak bir indirim haberi verdi. Doğalgaza BOTAŞ’ın açıklamasının ardından indirim geldi. Ancak indirimin her kullanıcı için geçerli olmadığı öğrenildi.

Aylık olarak tarifelerini belirleyen ve abonelere verilen doğalgazı dağıtım şirketlerine bu tarife üzerinden veren BOTAŞ, mart ayı tarifesini duyurdu. Resmi internet sitesinden bir açıklama yapan BOTAŞ, güncel tarifelere ilişkin verdiği bilgilendirme kapsamında hangi abonelerin indirimli tarifeden yararlanacağını da duyurdu. Peki, doğalgaza indirim mi geldi? Doğalgazı kimler indirimli alacak? Doğalgaz mart ayı tarifesi ne kadar? İşte detaylar…

BOTAŞ, DOĞALGAZIN METREKÜPÜNDE İNDİRİME GİTTİ

Resmi internet sitesinden mart ayına ilişkin fiyat tarifesini yayınlayan BOTAŞ, tarife kapsamında bazı aboneleri kapsayacak indirim yaptı. BOTAŞ’ın fiyat tarifesine göre; sanayi abonelerine ve elektrik üretim amaçlı kullanılan doğalgazın metreküpü indirildi. Mesken aboneleri için ise fiyatlarda herhangi bir değişiklik olmadı.

BOTAŞ, KONUT ABONELERİ İÇİN FİYATI AÇIKLADI

Mart ayı fiyatlarını kamuoyu ile paylaşan BOTAŞ, konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine mart ayında sabit fiyattan doğal gaz vermeye devam edeceğini duyurdu. Buna göre, mart ayında fiyatı 1.000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira alacak olan BOTAŞ, geçtiğimiz ay da aynı ücreti alıyordu.

BOTAŞ, SANAYİ ABONELERİ İÇİN FİYATI DUYURDU

BOTAŞ’ın duyurduğu bir diğer tarife ise, sanayi abonelerine yönelik tarife oldu. Buna göre; sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1.000 metreküp doğalgazda 7 bin 124 TL iken, kademe 2 için ise bu fiyat 11 bin 850 TL olarak belirlendi.

BOTAŞ, ELEKTRİK ÜRETİM AMAÇLI KULLANIM İÇİN FİYATI BELİRLEDİ

BOTAŞ’ın duyurduğu son tarife, doğalgazı elektrik üretimi için kullananlara yönelik oldu. Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1.000 metreküp doğalgazın fiyatında indirime gittiği görülen BOTAŞ, bu fiyatı 12 bin TL olarak açıkladı.

Daha fazla okumak için Doğalgazda İndirim Haberi BOTAŞ’tan Geldi! Sadece Belirli Bir Kesime İndirim Dedi, Kesimleri Tek Tek Duyurdu! İşte Mart Ayı Doğalgaz Tarifesi ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Doğalgazda İndirim Haberi BOTAŞ’tan Geldi! Sadece Belirli Bir Kesime İndirim Dedi, Kesimleri Tek Tek Duyurdu! İşte Mart Ayı Doğalgaz Tarifesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: