Elektrik ve Doğalgaz Desteği Alanlara Büyük Kolaylık! PTT’ye Gitmeden E-Devlet Üzerinden Yapılıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT şubelerinde yapılan kurum ödemeleri artık e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor. Özellikle elektrik ve doğalgaz destekleri almak için şubeleri önünde uzun kuyruklar olan PTT’ye gitmeye gerek yok. PTT AŞ üzerinden yapılan çeşitli kurum ödemeleri e-Devlet Kapısı sayesinde hızlı ve güvenli olarak tamamlanabiliyor. Maddi durumu yetersiz olduğu için evinde doğalgaz veya elektrik faturası desteği alanlara online platformdan ödeme alma imkanı sunuluyor.

Hak Sahiplerine e-Devlet Üzerinden Ödeme

PTT AŞ üzerinden yapılan çeşitli kurum ödemeleri için PTT’ye gitmeye gerek kalmadı. Devletin sosyal yardımlarından yararlanan hak sahipleri, sosyal yardım ödemelerini e-Devlet üzerinden alabilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olarak yurt içinde ve dışında müşterilerine bankacılık, posta ve kargo alanlarında hizmet sunan PTT’den bu konu hakkında yeni bir açıklama geldi. E-Devlet üzerinden PTT AŞ’nin çevrim içi hizmetlerinden yararlanmak isteyen kullanıcılara iki farklı seçenek sunuldu. Bu kapsamda giriş ekranındaki Sosyal Yardım Ödemeleri butonuna tıklayarak online işlemler yapılabiliyor.

Gelen Sosyal Yardımla Fatura Ödenebiliyor

Her geçen gün hizmetlerinin kalitesini geliştiren ve yükselten PTT, daha iyi hizmet verebilmek için online hizmetleri destekliyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT işyerlerindeki yoğunluğun azalması ve müşterilerin zamandan tasarruf etmeleri için e-Devlet ödemeleri önem kazanıyor. PTT’nin e-Devlet platformu üzerinden sağladığı hizmet sayesinde hak sahipleri gelen yardım ödemelerinden yararlanabiliyor. Ayrıca kurum ödemelerini sorgulama, hesaba aktarma veya bu yardımı kullanarak fatura ödeme işlemleri yapılabiliyor.

Sosyal Yardım Sorgulama ve Aktarma İşlemi

Hak sahipleri e-Devlet üzerinden “PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama ve Hesaba Aktarma” işlemini sadece tek tıkla yapabiliyor. Bu sayede kurum ödemesi PTT hesaplarına veya başka banka hesaplarına EFT olarak gönderilebiliyor. Ancak Hesabıma Aktar hizmeti sırasında EFT yapılacak IBAN numarasına ait isim ile hak sahibinin isminin aynı olması önem taşıyor. Öte yandan elektrik tüketim desteği alanlar “Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme” işlemi sayesinde hesaplarına geçen yardımla fatura ödemesini gerçekleştirebiliyor.

Daha fazla okumak için Elektrik ve Doğalgaz Desteği Alanlara Büyük Kolaylık! PTT’ye Gitmeden E-Devlet Üzerinden Yapılıyor ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Elektrik ve Doğalgaz Desteği Alanlara Büyük Kolaylık! PTT’ye Gitmeden E-Devlet Üzerinden Yapılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: