Elektrikli Araç ve Batarya Üreticisi Çinli BYD Türkiye Pazarına Giriş Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Son dönemlerde gerek yedek parçalarda gözlenen maliyet artışları gerek devam eden çip krizi gerek ise ülke yönetimlerinden gelen sıfır karbon hedefi açıklamaları, benzinli ve dizel araçlara yönelik ilginin azalmasına sebep oldu. Hem sıfır kilometre hem de ikinci el araç modellerinin fahiş fiyat artışlarına konu olmaları hem de artan akaryakıt ücretleri göz önünde bulundurulduğunda elektrikli otomobillerin orta ve uzun vadede daha akıllı bir yatırım olacağına inanan tüketiciler, elektrikli otomobil piyasasını yakından takip etmeye başladı.

Günümüzde bilindik birçok marka üretim bantlarına arka arkaya elektrikli otomobil modelleri çıkarırlarken sektöre elektrikli otomobil üretici olarak giriş yapan yeni markalar da dikkat çekmeye başladı. Uluslararası çapta elektrikli otomobil satışlarının yükselişe geçmiş olduğu bilinirken şirketler arası rekabet de giderek kızışmaya başladı. Bu noktada yeni pazarlara ihtiyaç duyan araç üretici firmalar, özellikle Türkiye’yi yakın takip altına aldı.

Son dönemlerde yeni elektrikli araç modellerini Türkiye pazarında da satışa çıkarmaya başlayan birçok firma, tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Bu kapsamda tüketicilerin yüzlerini güldüren yeni bir gelişme daha yaşandığı ortaya çıktı. Çinli bir firmanın daha Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlandığı ve bu kapsamda niyet mektubunun imzalanmış olduğu öğrenildi.

NİYET MEKTUBU İMZALANDI!

Çin merkezli elektrikli otomobil ve batarya üreticisi Build Your Dreams (BYD), yeni bir açıklama yayınladı. Firmadan gelen açıklamaya göre ALJ Türkiye ile elektrikli binek ve ticari modellerinin Türkiye distribütörlüğü için niyet mektubu imzalandı.

HEM SATIŞTA HEM SATIŞ SONRASINDA HİZMET VERECEK!

Son 4 yıldır Toyota’nın, son 7 yıldır ise Lexus’un distribütörlük faaliyetlerini yürüten ALJ Türkiye, BYD ile yapmış olduğu anlaşma ile birlikte elektrikli otomobillerin satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirecek.

BYD GENEL MÜDÜRÜ KONUŞTU!

ALJ Türkiye ile yapılmış olan anlaşmaya yönelik açıklamalarda bulunan BYD Avrupa Genel Müdürü ve BYD Uluslararası İş Birliği Bölümü Başkanı Michael Shu, “Türkiye pazarının potansiyeline inanıyoruz. BYD modellerini ALJ Türkiye ile iş birliği içerisinde sunacak olmaktan ötürü heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Daha fazla okumak için Elektrikli Araç ve Batarya Üreticisi Çinli BYD Türkiye Pazarına Giriş Yapacak! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Elektrikli Araç ve Batarya Üreticisi Çinli BYD Türkiye Pazarına Giriş Yapacak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: