Loading...
tr usd
USD
0.18%
Amerikan Doları
31,42 TRY
tr euro
EURO
0.25%
Euro
34,13 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
0.1%
Euro Amerikan Doları
1,08 TRY
bist-100
BIST
-0.2%
Bist 100
9.079,12 TRY
usd gau
Petrol
0.01%
Brent Petrol
83,56 USD
gau
GR. ALTIN
0.27%
Gram Altın
2.106,68 TRY
tr btc
BTC
1.8%
Bitcoin
2.023.769,66 TRY

Güneş enerjili arazi ve çatı projeleriyle tanışın; yatırımlarınızla geleceğinizi şekillendirin!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güneş enerjili arazi ve çatı projeleriyle tanışın; yatırımlarınızla geleceğinizi şekillendirin!

Dünya genelinde sürdürülebilirlik, işletmelerin ve toplumların geleceği için kritik bir öneme sahiptir. Paris iklim anlaşması ve anlaşmanın içerdiği karbon vergisi gibi konular, iş dünyasını çevresel sorumluluk almaya teşvik ediyor. Bu bağlamda tüketim tesisinizin çatısına veya araziye kurulacak GES (Güneş Enerji Sistemi) ile, karbon salımını engelleyerek çevreye zararı minimize edebilir, maddi kazanç sağlayabilir hem de yakın zamanda yürürlüğe girmesi muhtemel karbon vergisinden etkilenmeyebilirsiniz.

Sürdürülebilir ve maliyetsiz enerji kaynağı olan Güneş ile enerji ihtiyacını karşılayan işletmeler, rekabette avantaj kazandığı gibi artan çevre bilincinin etkisiyle de tercih edilmektedirler. Kurulum yapabileceğiniz Lisanssız GES kapasitesinin belirlenmesinde önemli noktalardan birisi de elektrik tüketim miktarınız kadar daha üretim yapabilmenizdir. Bu şekilde tüketiminizi karşılayarak fazla üretiminizi 10 yıl boyunca elektrik dağıtım şirketine satarak gelir elde edebilirsiniz. Tüketim yaptığınız noktada elektrik üretimi yapabileceğiniz gibi, farklı lokasyonlardaki elektrik tüketim aboneliklerinizin bulunması veya planlanan güçteki GES kurulumu için çatınızda yeterli alanın bulunmaması durumlarında tüketim birleştirmek suretiyle farklı lokasyonlarda da GES kurulumu yapabilirsiniz.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

GES yatırım maliyetlerinin son dönemde azalmasıyla birlikte devlet teşviklerinin kullanılması durumunda GES yatırımları işletmeler için oldukça cazip hale gelmektedir. Belirli bir güç üzerindeki projelerin yararlanabildiği bu teşvikler bölgesel farklılık göstermekle birlikte genel olarak aşağıda yer almaktadır. –         KDV muafiyeti – %20 –         Gelir/kurumlar vergisi muafiyeti (Yatırım bedelinin %21 – %45’i kadar) –         İşveren SGK primi desteği (6-10 yıl süre ile %25-%35 arasında) –         Damga vergisi muafiyeti

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

İklimsa sizlere yetkin mühendis kadrosuyla uçtan uca anahtar teslim GES çözümleri sunmanın yanında, yapmış olduğu banka iş birliktelikleriyle de finansal çözümler sunmaktadır. Ayrıca İklimsa, GES işletme süreniz boyunca sizlere bakım ve onarım faaliyetleriyle de destek olmaktadır. GES yatırım düşüncenizle ilgili İklimsa’nın uzman görüşünü alarak yatırımınızı gerçekleştirmek için https://www.iklimsa.com/ges-basvuru-formu linke tıklayabilir veya  size en yakın iklimsa GES yetkili satıcısına ulaşarak bilgi ve teklif alabilirsiniz.

Güneş enerjili arazi ve çatı projeleriyle tanışın; yatırımlarınızla geleceğinizi şekillendirin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!