Kimlikle Başvuranlar Hakkını Alıyor! TEK Yapmanız Gereken BAŞVURU Sağlamak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Türkiye’deki vatandaşların rahatlamasını sağlayabilecek bir proje devreye sokuluyor. Devlet Türkiye’de maddi anlamda güçlük çeken ihtiyaç sahibi olan ailelere çalışanlara yeni evlenenlere ve yeni çocuğu olanlara yönelik olarak yardımlarını Sosyal güvenlik kurumu aracılığı ile ödemekte. Bu şartları sağlayarak hakkını alabilmek için mutlaka belirli süreler içerisinde başvurmak gerekiyor.

Kimlikle Başvuranlar Hakkını Alıyor

Bu haklar kazanılmış ancak vatandaşın herhangi bir şekilde haberin olmamasından dolayı alınmayan destek paraları hesaplarda duruyor. Bu destekten haberdar olmayıp bu hakkını kullanan vatandaşlar ise ilde bulunan sosyal güvenlik kurumuna başvuru yaparak bir dilekçe vermeleri gerekiyor. Müdürlüğe dilekçe verdikten sonra belirli süre içerisinde bu dilekçiye karşılık olarak cevap gelebilecektir. Kişinin hak ettiği destek ücreti var ise belirli süreler arasında PTT şubelerine giderek bu parayı çekmek mümkün hale gelecektir.

Kimlikle Başvuranlar Hakkını Alıyor! TEK Yapmanız Gereken BAŞVURU Sağlamak!
kimlikle başvuranlar hakkını alıyor! tek yapmanız gereken başvuru sağlamak!

Sosyal Güvenlik Kurumu Aracılığı İle Verilen Destekler

Türkiye’de birçok vatandaş sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışıyor ya da çalışmış bulunuyor. Vatandaşlar bazı durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından masraflarını karşılanma talebinde bulunabiliyorlar. Kanser tedavisi alan hastalar organ nakli olanlar ya da acil durum gibi tıbbi sebeplerden ve zorunlu sebeplerden dolayı sigortalı olan kişinin acil olarak yerleşim yerinin dışında olan bir hastaneye sevk edilmesi durumlarında seyahat masraflarını Sosyal Güvenlik Kurumu üstleniyor.

Bu haktan dolayı ödemeler PTT aracılığı ile hak sahibine ya da hak sahibinin anne babasına eşine ya da çocuklarını yani 1 dereceden akrabalarına yapılabiliyor. Bu nakil olduğu deneyine de başvurabilmek için kişinin bulunduğu yerdeki Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne ya da sosyal güvenlik merkezine bu konu hakkında başvuru yapmaları gerekiyor. Türkiye’de birçok vatandaş buna nakil işlemine ihtiyaç duyuyor ve hakkını bilmediğinden dolayı herhangi bir şekilde ödeme desteğinden faydalanamıyor.

Kimlikle Başvuranlar Hakkını Alıyor! TEK Yapmanız Gereken BAŞVURU Sağlamak!
kimlikle başvuranlar hakkını alıyor! tek yapmanız gereken başvuru sağlamak!

Detaylı bilgi almak içinse ilde bulunan Sosyal güvenlik kurumu müdürlüklerine şahsen başvuru yapılabiliyor. Zamanında başvuru yapılıp alınmamış ücretler ise geriye dönük bir dilekçe verilerek halledilebiliyor. Sosyal güvenlik kurumunun sağlamış olduğu bu destek sayesinde binlerce vatandaş hak sahibi olabiliyor ve bulunduğu ikametgâh ettiği adresten başka bir ile sevki gerektiği durumlarda da yol ücretini sosyal güvenlik kurumundan PTT aracılığıyla alabiliyorlar.

 

 

Daha fazla okumak için Kimlikle Başvuranlar Hakkını Alıyor! TEK Yapmanız Gereken BAŞVURU Sağlamak! ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Kimlikle Başvuranlar Hakkını Alıyor! TEK Yapmanız Gereken BAŞVURU Sağlamak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: