Sıfır Ya Da İkinci El Olması Fark Etmiyor! O Banka Yüzde 1,59’dan Başlayan Faizler İle Taşıt Kredisi Veriyor! Üstelik Vadeler Uzun

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazı ilk olarak Başvur.co sayfasında yayınlanmıştır.

Otomobil sektörünü kıskaca almış olan enerji, çip ve tedarik krizinin getirdiği mali yük, vatandaşları almak istediği otomobilden her gün biraz daha uzaklaştırmaya başladı. Yeni yılda ortalama yüzde 6 zam almış olan taşıtlara gelecek olan bir zam daha beklenirken; vatandaşlar taşıt kredisiz otomobil almakta zorlandıkları için taşıt kredisi kampanyalarını daha yakından takip etmeye başladı.

Bankaların pahalılığın arttığı otomobil piyasasına karşılık, düzenlediği düşük faizli kredi kampanyaları devam ederken; bu kampanyalardan birine imza atan Ziraat Bankası dikkat çekti. Taşıt kredisi kapsamında oldukça düşük faizler sunan Ziraat Bankası, şartlarına ilişin bilgilendirme kapsamında geri ödeme kolaylıklarından da bahsetti. Ziraat Bankası’nın başvuru kanallarına da yer verdiği yazılı açıklamasında, taşıt kredisi çekeceklerin yararlanabileceği vadelere ilişkin bilgi de bulundu.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI

Hem sıfır hem de ikinci el taşıt kredisi sağlayan bankalardan biri olan Ziraat Bankası, sağladığı taşıt kredisinin şartlarına ilişkin yazılı bir şekilde bilgilendirme gerçekleştirdi. Bu kapsamda ikinci el araçlarda 5 yaş şartını getiren Ziraat Bankası, kredinin yalnızca teminat usulü ile kullanılabileceğini belirtti.

Teminat kapsamında satın alınacak olan aracın rehininden bahseden Ziraat Bankası, taşıt kredisi kapsamında araç bedelinin yüzde 70’ine varan finansman desteğinde bulunabileceğini bildirdi. Aynı zamanda ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi kaydıyla hafif ticari araçların alımını da finanse edecek olan Ziraat Bankası, bu araçları minibüs, kamyonet ve pick-up olarak duyurdu.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ VADESİ

Gerçekleştirdiği yazılı açıklama kapsamında taşıt kredisinin vadesine ilişkin de bilgi veren Ziraat Bankası, vadenin Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) kararınca azami 48 ay alabileceğini bildirdi. Bu kapsamda vadenin neye göre değişeceğine de açıklık getiren Ziraat Bankası, araç değerine dikkat çekti.

Araç değerine göre değişen vadeler ile kredi sağlayabileceğini bildiren Ziraat Bankası, mevzuata göre, 48 ay vadenin değeri 400 bin TL’ye kadar olan araçlar için geçerli olacağını belirtti. Bu kapsamda 36 ay vade için araç değerinin 800 bin TL’ye kadar olması gerektiğini belirten Ziraat Bankası, 24 ay vade için araç değerinin 1 milyon 200 bin TL; 12 ay vade için ise araç değerinin 2 milyon TL’yi aşmaması gerektiğini belirtti.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ BAŞVURU KANALLARI

2 milyon TL’nin üzerindeki araçları finanse etmeyeceğini bildiren Ziraat Bankası, aynı zamanda taşıt kredisi başvurularına ilişkin de bilgi verdi. Bu kapsamda pek çok kolaylık sağlayan Ziraat Bankası, şubelerinin yanı sıra pek çok kanaldan taşıt kredisi başvurusu kabul edeceğini de duyurdu.

Şubelerine ek olarak ATM ve çağrı merkezlerinden de taşıt kredisi başvurusu kabul eden Ziraat Bankası, dijital şubelerinden de başvuru yapılabileceğini bildirdi. Ziraat Bankası’nın dijital şubeleri arasında mobil bankacılık sistemi ve internet şubesi var.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI

Bünyesinde sağladığı taşıt kredisinin faizlerine ilişkin de bilgi vermeyi ihmal etmeyen Ziraat Bankası, kredi kapsamında hem sigortalı hem de sigortasız kredi kullanımı sağlanabileceğini hatırlattı. Araç rehin olacağı için araca yapılacak kasko ve sigortayı zorunlu tutan Ziraat Bankası, sigortalı kredi faizine ilişkin de bilgi verdi.

2023 yılının ocak ayında taşıt kredisi faiz oranını düşürmüş olan Ziraat Bankası, güncel faiz oranını açıkladı. Sadece sigortalı taşıt kredileri için bu faizin geçerli olduğunu bildiren Ziraat Bankası, taşıt kredisi başlangıç faizini yüzde 1,59 olarak ilan etti.

Daha fazla okumak için Sıfır Ya Da İkinci El Olması Fark Etmiyor! O Banka Yüzde 1,59’dan Başlayan Faizler İle Taşıt Kredisi Veriyor! Üstelik Vadeler Uzun ziyaret edebilirsiniz.

medyazar.com

Sıfır Ya Da İkinci El Olması Fark Etmiyor! O Banka Yüzde 1,59’dan Başlayan Faizler İle Taşıt Kredisi Veriyor! Üstelik Vadeler Uzun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: