Loading...
tr usd
USD
-0.15%
Amerikan Doları
32,44 TRY
tr euro
EURO
-0.66%
Euro
34,74 TRY
tr eur-usd
EURO/USD
-0.34%
Euro Amerikan Doları
1,07 TRY
bist-100
BIST
2.05%
Bist 100
9.915,62 TRY
usd gau
Petrol
0.42%
Brent Petrol
89,38 USD
gau
GR. ALTIN
0.23%
Gram Altın
2.441,87 TRY
tr btc
BTC
0.5%
Bitcoin
2.086.328,59 TRY
Kaygan Zemin

DOĞUDAN BATIDAN 101 ÖZLÜ SÖZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  1. Bir gün atomun enerjisini serbest bırakacağız, gezegenler arası yolculuklar gerçekleştireceğiz, ömrü uzatıp, tüberküloz ve kanseri tedavi edeceğiz ama en düşük seviyeli insanlar tarafından yönetilmiş olmanın sırrını asla çözemeyeceğiz.! ” (Jean Rostand)
  2. Unutmayın; Başka hiçbir dil bilmeden sizi Adriyatik’ten Çin Seddine kadar götürebilecek tek dil vardır: TÜRKÇE. Dilinize sahip çıkın! (Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu)
  3. “Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır.” (Sultan Alp Arslan)
  4. “Adam olmayana düşman bile olmam. (Âşık Veysel)
  5. Şeriatçılar özgürlük istemiyor, kendilerinden farklı düşünenlerin özgürlüğünü ellerinden almak istiyorlar. (AHMET TANER KIŞLALI)
  6. Tarihe bir bakın; Osmanlı’da saray yaptıran padişahların hiçbiri sarayda ölmedi… (Prof. Dr. İlber Ortaylı)
  7. Kaliteli insanların daha az arkadaşı olduğunu fark ettim. Kaliteli insanlar; kibirli, kendini beğenmiş, iki yüzlü, nankör, menfaatçi, özür dilemeyi ve teşekkür etmeyi bilmeyen insanları hayatına almıyor. (Haluk Bilginer)
  8. Sağlam çocuklar yetiştirmek, bozulmuş yetişkinleri düzeltmekten kolaydır. (Dostoyevski)
  9. “Hızır gelip de, bir kez daha ömrümün bir bölümünü yaşama fırsatı verse, ben ilk yılları seçerdim. Patlak ayakkabılarım, yarı aç midem, üşüten giysilerimle Cumhuriyet’in ilk yıllarını. Çünkü saygın bir ülkenin onurlu vatandaşlarıydık.” (Aydın Boysan)
  10. “Dil zaman içinde kendiliğinden harekete geçer, değişir ve gelişir.” (Sinan Genim, Milliyet)
  11. Hayat bana ne yaşatırsa yaşatsın, karşıma ne kadar kötü insan çıkarsa çıksın, ne kadar canım acırsa acısın üç şeyden asla vazgeçmeyeceğim;

Kendim olmaktan, iyi olmaktan ve nefes aldığım her saniye için mutlu olmaya çalışmaktan… (Audrey Hepburn / 4 Mayıs 1929 – 20 Ocak 1993)

1. Sizi önce bir tas çorbaya muhtaç hale getirecekler, sonra bir tas çorba vererek oyunuzu isteyecekler. (George Orwell)
  2. “Hiçbir korkuya benzemez halkını satanın korkusu,, (Nâzım Hikmet Ran / 15 Ocak 19023 Haziran 1963)
  3. “Burada hiçbir balık uçmaya, hiçbir kuş yüzmeye, zorlanmaz. Her öğrenci yeteneğine göre eğitilir” (Köy Enstitülerinin duvarlarında bulunan bir yazı)
  4. Ağaç gibi olun, yapraklarınızı değiştirin ama asla köklerinizi değil. Fikirleriniz değişebilir ama değer ve ilkeleriniz asla.. (Victor Hugo)
  5. Sanıkların ikisi de zenginse hakim istifa eder. Bir zengin diğeri fakirse, zengin kazanır. İkisi de fakirse adalet yerini bulur. (Çin Atasözü)
  6. TEK AYRICALIKLI SINIF ÇOCUKLARDIR (LENİN)
  7. İnsanlar sadece konuştukları şeylerden değil, sustukları şeylerden de sorumludurlar. (UğurMumcu)
  8. BiIgi sahibi oImadan, fikir sahibi oIunmaz. (UğurMumcu)
  9. Al yalnızlığını gel! Korkma, sıkılmayız. Senin yalnızlığın benim yalnızlığımla konuşur, biz ikimiz susarız! (Aziz Nesin)
  10. Seni cennet vaadiyle kandırıp fakirliğe mahkum edenlerin hayatlarına bir bak bu dünyada cenneti yaşadıklarını göreceksin. (Charles Darwin)
  11. Yoksullara yiyecek verirseniz “aziz”, neden yiyecekleri olmadığını sorarsanız “komünist” olursunuz. (Eduardo Galeano)
  12. Tarikatları cemaatleri İslam düşmanları kurduğu için hepsini kapattım. İngilizler ayağa kalktı. (Gazi Mustafa Kemal)
  13. Cemaat ve tarikatlar yahudi ve hristiyanların İslamı çökertmek için Anadolu’da kurdukları ileri karakollardır. (Fevzi Çakmak)
  14. “Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlayabilirim.” (Socrates)
  15. “Doğrudur kitap okumak karın doyurmuyor. Ancak karnı tok beyni boş adamlardan çektiğimiz kadar hiç kimseden çekmedik…”. (Zülfü Livaneli)
  16. Kötü öğretmen, kötü öğrenci, kötü veli yoktur. Kötü eğitim sistemi vardır. (Rıfat Ilgaz)
  17. “Demokratik bir toplum için en büyük tehlike yolsuzluklara, karanlık olaylara ve haksızlıklara karşı kamuoyunun duyarlılığını yitirmesidir.” (Uğur MUMCU)
  18. Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama gül başka, çöp başka kokar. (Hz. Mevlâna)
  19. Bugün hiç yazı yazmasam diyorum. Gitsem bir dağ başına, gitsem kır çiçekleri toplasam. Bunları bir demet yapsam.. Desem ki: bu çiçeğin adı Erdem. Bunun Onur, bunun İnanç.. (Uğur Mumcu)
  20. Bir soğan soyuluyor, yaşarıyor gözler. Bir devlet soyuluyor, aldırmıyor öküzler. (Şair Eşref /1847-1914)
  21. “Öyle bir devir gelecek ki mal cimrilerin, kılıç korkakların ve kalem cahillerin elinde olacaktır” (Hz Ali)
  22. Bir yara açıldığında hücreler onu kapatmak için bir araya gelir. Bunu yapmazlarsa vücut ölür. Bir yara var ve bizim bir araya gelmemiz gerekiyor… (Nazım Hikmet)
  23. “Sütten çıkınca bütün kaşıklar aktır. Önemli olan, içinden çıktığın sütü ak bırakmaktır.” (Hz. Mevlana)
  24. İnsanlar yalnızca konuştukları şeylerden değil, sustukları şeylerden de sorumludurlar. (Uğur Mumcu)
  25. “Bazen insan evi gibi, hayatına da sağlam bir temizlik yapmalı… İçini tüketen aşkları, sahte dostları; bencil, nankör insanları sonsuza kadar hayatından çıkarmalı.” (Haluk Bilginer)
  26. UNUTMAYALIM Kİ CESUR BİR KEZ, KORKAK BİN KEZ ÖLÜR. ÖNEMLİ OLAN, İNSANIN BÖYLE BİR TOPLUMDA “MEZAR TAŞI” GİBİ SUSMAMASIDIR! (UĞUR MUMCU)
  27. Güzeli güzel yapan “Edeptir” Edep ise güzeli Sevmeye sebeptir. (Hz. Mevlana)
  28. Sizi iki defadan fazla üzen birine güvenmeyin. İlk seferinde bu senin için uyarıydı. İkincisi ise dersti ve bundan daha fazlası saygısızlıktır. Size gerçekten değer veren insanları ayırt edin. (KONFÜÇYÜS)
  29. Ulan madem Türk değil- siniz, ne işiniz var milletin Meclisinde? Kimin adına anayasa yapıyor, kimin adına çözüm (Kamer Genç)
  30. Gel gör ki Atatürk’ün ölümünden bu yana, Sonbahar dahi bir tuhaf bir başka geliyor, Vatan gerçeklerini hatırlatıp insana,

Türk yüreklerimizi burka burka geliyor.

(Cahit Sıtkı Tarancı)

1. ‘..Önce tohum sattılar, Bu tohum böcekleri çekti. Böceklerden kurtulmak için al ilacı dediler, bu da hasta etti. Hasta olunca da al aşı dediler. Ama bunları yapan hep aynı şirketti..’. (PROF.DR.OKTAY SİNANOĞLU)
  2. HAYATTA HER ŞEY OLABİLİRSİN; FAKAT MÜHİM OLAN HAYATIN İÇİNDE “İNSAN” OLABİLMEKTİR… (Şems-i Tebrizi)
  3. “Devlet koltuklarına dayanarak kabadayılık yapanları, sanık sandalyesinde göreceğiz birgün…” (Uğur Mumcu)
  4. Mal ve mülk, bana ağırlık veriyor. Bunları, soylu milletime geri vermekle büyük ferahlık duyuyorum. Zenginlikten ne çıkar; insanın serveti, kendi manevi şahsiyetinde olmalıdır!

(Mustafa Kemal Atatürk /1937)

1. Haksızlığı her kabul ediş daha büyüğünü doğurur. (Ahmet Hamdi Tanpınar)
  2. YOKLUK VE SEFALETİ YENMEK İÇİN ÖNCE CEHALETİ YENMEK GEREKİR!. (Atatürk)
  3. Bir kimsenin kıldığı namaza, tuttuğu oruca bakmayınız; Konuştuğunda doğru söylüyor mu? Kendisine bir şey emânet edildiğinde, emânete riâyet ediyor mu? Dünya ile meşgul olurken helâl-haram hassasiyetini gözetiyor mu? Bunlara bakınız. (Hz.Ömer r.a)
  4. Eğer halâ kızıpduruyorsan

kendin ile kavgan bitmemiş

demektir.

Eğer halâ darılıp kırılıyorsan

gönül evinin tuğlaları

birbirine kenetlenmemiş

demektir.

Eğer halâ başkalarını kınayıp  duruyorsan

öfke,kin hastalığı seni

devamlı yakıyor ve sen

af ve hoşgörünün ulvî

makamına ulaşamamışsın

demektir.

Şemsi Tebrîzî

1. Zaman bozulduğu zaman alçaklar efendi olur. (İmam Ali as)
  2. Mazlumun öç aldığı gün, zalimin zulmettiği günden korkunç olacaktır. (Hz. Ali)
  3. Kimse benimle oynamıyor diye ağlayan çocuk! Sen büyü hele, bak ne oyunlar oynayacaklar seninle. (Cemal Süreya)
  4. “Acı duyabiliyorsan, canlısın. Başkalarının acısını duyabiliyorsan, insansın demektir. (Tolstoy)
  5. Biz yobazın ve yobazlığın düşmanıyız. Ve biz halkının ekmeğine, hürriyetine ve egemenliğine göz dikenlerin düşmanıyız. (Sabahattin Ali)
  6. “Bir iple intihar da edebilirsin, salıncak da kurabilirsin. Hayatın ipleri senin elinde.” (Dostoyevski “Suç ve Ceza’dan)
  7. Olgunlaştıkça, kendine döndükçe kimseyle uğraşmak istemiyorsun. Kendini yetiştirememiş insanlardan uzaklaşıyorsun. Seni hasta edecek insanlarla birlikte olmaktar vazgeçiyorsun. (FREUD)
  8. Kimi der’ki kadın Uzun kış gecelerinde yatmak içindir…

Kimi der’ki kadın Yeşil bir harman yerinde köçek gibi oynatmak için…

Kimi der’ki hayalimdir Boynumda taşıdığım vebalimdir…

Kimi der’ki hamur yoğuran Kimi der’ki çocuk doğuran… Ne o, ne bu, ne döşek ne köçek, ne hayal ne vebal…

O benim kollarım Bacaklarım, başımdır… Yavrum, annem, karım

Kız kardeşim. Hayat arkadaşımdır…

(Nazım Hikmet RAN)

1. Türkiye’yi kuran neslin iki özelliği çok öne çıkmaktadır. Birincisi Türkçüydüler, ikincisi ise Arap düşmanıydılar. O nesil I.Dünya Savaşı’nda gördükleri Arap ihanetlerini asla unutamamış ve Arapları asla sevememiştir. (Prof.Dr. Yusuf HALAÇOĞLU)
  2. Hiçbir şeye cesaret edemeyen, hiçbir şeye ümit beslemesin. (Friedrich Schiller)
  3. Ben ortaokuldayken, bir tane Türkçe hocası vardı. Tahtaya konuşanların değil, konuşmayanların ismini yazdırırdı. Ve bir gün derste şöyle demişti; “Çocukları konuşturmazsan, konuştuğu için cezalandırırsan gelecekte ya hiç bir olaya tepki vermeyen cesaret edip konuşamayan bir halk tasarlarsın, ya da konuşamadığı ve kendisini ifade edemediği için her şeyi zorbalıkla halletmek isteyen bir halk tasarlarsın…” (Munir Özkul)
  4. Git diyorsun da olmuyor işte git demekle, her şeye rağmen gidemiyor insan. Ben de sana “sev” diyorum mesela sevebiliyor musun? (Cemal Süreya)
  5. Üzülme ve kızma hiç kimseye yaptıklarından dolayı.

Aksine teşekkür et ihanet edenlere; sadakati öğrettikleri için.

Minnet duy yalancılara; doğrunun farkına varmanı sağladıkları için.

Mutsuz edenlere dua et; mutluluğu daha derin hissettirdikleri için.

Herkesi sev; yaşamına iyi kötü bir anlam kattıkları için.

Hayat bu yüzden daha güzel, siyahla beyazı fark ettirdiği için.

(Mevlana)

1. Kimle gezdiğinize, kimle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin; çünkü bülbül güle, karga çöplüğe götürür. (Mevlana)
  2. “Celladını kurtarıcısı olarak gören bir toplum, kasabın bıçağını yalayan aptal danaya benzer.” (Karl Marx)
  3. Silah satan barış ister mi, ilaç satan sağlık ister mi, din satan ilim ister mi, hırsız olan hukuk ister mi? (Süleyman Demirel)
  4. “Türk askeri cesurdur… Anavatanını sever ve onun için gerekirse çekinmeden canını feda eder.” (Albert Einstein)
  5. “Her sırtını sıvazlayanı Dost sanma, belki bıçaklayacak yer arıyordur.”Hz.All. (Radiyalishu Anh)
  6. Zalimlerin çarkı, cahillerin çalışmayan kafalarıyla döner. (Victor Hugo-Sefiller)
  7. Küçükken hayvanlarla konuşabilsem ne ilginç olurdu diye düşünürdüm. Meğer yıllardır iletişim kurabildiğim bir sürü hayvan varmış. (Özdemir Asaf)
  8. Bir şaman öğretisi şöyle der: “Doğada hiçbir şey kendisi için yaşamaz. Nehirler kendi suyunu içemez. Ağaçlar kendi meyvelerini yiyemez. Güneş kendisi için ısıtmaz. Ay kendisi için parlamaz. Çiçekler kendileri için kokmaz. Toprak kendisi için doğurmaz.

Rüzgar kendisi için esmez.

Bulutlar kendi yağmurlarından ıslanmaz.

“Doğanın anayasasında ilk madde şudur: Her şey birbiri için yaşar. Birbiri için yaşamak, doğanın kanunudur.

1. Aptallığa giden iki yol vardır: Birincisi doğru olmayana inanmak, diğeri doğru olana inanmayı reddetmek. (Soren Kierkegaard)
  2. YAŞAM İÇİN GEÇEN YILLAR DEĞİL,KALAN ZAMAN DAHA ÖNEMLİDİR. (Leo Tolstoy)
  3. “İyi insanlar kırıldıkları zaman sevmeyi bırakmazlar, göstermeyi bırakırlar.” (Halikarnas Balıkçısı CEVAT ŞAKİR KABAAĞAÇLI)
  4. Sadece kitap okumak yetmez; Meydan okumayı da bilmeli insan. Kendine Dünya’ya Hayata… (Tolstoy)
  5. İnsanların sevgiye, saygıya ihtiyacı vardır. Biz halk için varız. Bana “git orada halkın canını, malını, namusunu koru” dediler. Onun için geldim… (Ali Gaffar Okkan /24 Şubat 1952; Hendek, Sakarya – 24 Ocak 2001; Diyarbakır), faili hâlen meçhul olan bir suikast sonucu öldürülmüş eski Diyarbakır emniyet müdürüdür.)
  6. Bir nesil, bilginin cezalandırıldığı ve cehaletin saadet olduğunu öğrenerek yetişiyor. Bir sonraki nesil cahil olduklarını bile bilmeyecek çünkü bilginin ne olduğunu bilmeyecekler. (URSULA K. LE GUIN, Amerikalı yazar)
  7. Kendi acısını hisseden canlıdır, başkasının acısını hisseden insandır… (L. Tolstoy)
  8. Ah benim sevdalı başım

Ah benim şair telaşım

Ah benim sarhoşluğum

Ah çılgın yüreğim

Sus artık uslandır beni.

(Zülfü Livaneli)

1. Ey halkım; konuşmayı öğrenmeliyiz, susmayı değil! Ki, susturamasınlar.

Koşmayı öğrenmeliyiz, oturmayı değil!  Ki, durduramasınlar.

Öğrenmeyi öğrenmeliyiz. Ki, aldatamasınlar.

Muhalefeti öğrenmeliyiz. Ki, iktidarı yöneltebilelim! (Mehmet Ünal Taşpınar)

1. Ağladığına üzülemez oldum çocuk

Şimdi ağlatanlara üzülür oldum

Ne çok günah içindeler onlar!

(Mehmet Ünal Taşpınar)

1. Hayatın Anlamına Dair 15 Öğüt Verici İçerikli Kızılderili Atasözü

1.) “İnsan iki ruhludur. İçinde bir iyi köpek bir de kötü köpek kavga eder. Hangisini daha çok beslersen o kazanır.”

2.)”Dünyadaki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür. Ve her insan bir görevle yaratılmıştır.”

3.) “Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Sana uymayabilirim. Yanımda yürü ki böylece seni görebileyim, böylece ikimiz eşit oluruz.”

4.) “İnsanın gözleri öyle kelimelerle konuşur ki dil onları telaffuz edemez.”

5.) “Bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmek de korkaklıktır.”

6.) “Yanlışı gören ve önlemek için eli uzatmayan yanlışı yapan kadar suçludur.”

7.) “Günümüzde insanlar bilgiyi arar oldu, hikmeti değil. Halbuki bilgi mazidir, hikmet ise istikbal.”

8.)”Düşünceler oklar gibidir. Bir kere salıverildiler mi ,gider hedefini vurur. Onlara iyi sahip ol, bir gün kendin hedef olabilirsin.”

9.) “Unutmayın çocuklarınız sizin değildir.

Onu Yaratıcı’dan ödünç aldınız.”

10.)“İlk öğretmenimiz kendi kalbimizdir…”

11.) “İsteklerinize değil, ihtiyaçlarınıza kulak verin…”

12.) “Ağlamaktan korkma! Zihindeki ıstırap veren düşünceler gözyaşı ile temizlenir.”

13.) “Her şey halkadır. Her birimiz kendi hareketlerimizden sorumluyuz. Hepsi döner dolaşır, bize geri gelir.”

14.) “Kaybetmeyi ahlaksız bir teklife tercih et. İlkinin acısı bir an, diğerinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer.”

15.) ”Ya korktuğunuz işle yüz yüze gelirsiniz

ya da ömür boyu ondan kaçarsınız…”

1. “Cahilsin; okur öğrenirsin. Gerisin; ilerlersin. Adam yok; yetiştirirsin. Paran yok; kazanırsın. Her şeyin bir çaresi vardır. Fakat insan bozuldu mu, bunun çaresi yoktur.” (Ahmet Hamdi Tanpınar)
  2. Her gece üstünü açma üşütürsün diyeceğine, bir kere ‘ kalbini açma üzülürsün ‘ deseydin ya anne… (Cemal Süreya)
  3. Eken sen, biçen sensin,

El avuç açan sensin,

Bunları seçen sensin,

Senin de vebalin var.

(Ozan Arif)

1. Dünyada bozulmayacak bir tek ortaklık vardır: Suç ortaklığı. (Georgi Dimitrov)
  2. “Demokratik bir toplum için en büyük tehlike yolsuzluklara, karanlık olaylara ve haksızlıklara karşı kamuoyunun duyarlılığını yitirmesidir.” (Uğur MUMCU)
  3. Savunmasız varlıklara iyi davranırsanız düşlerinizin gerçekleşmesi için Dilek Ağacı’na gerek yoktur. (William Faulkner)
  4. Bir toplum böyle çöker işte… Devletin yerini kaba kuvvet alır, susulur! Yasanın yerini din alır, korkulur! Yolsuzluklar, cinayetler birbirini izler, eller kollar bağlanıp götürülür (Uğur Mumcu)
  5. “21 Yüzyılın cahilleri, okuma yazma bilmeyenler değil, yanlış öğrendiklerini unutamayan, yeniden öğrenmeye, değişime ve dönüşüme açık olmayanlar olacaktır.” (Alvin Tofler)
  6. Okumuyorlar İzlemiyorlar Dinlemiyorlar Görmüyorlar Yalnızca tapınıyorlar. Bu bir akıl tutulması örneklemesidir. (Orhan AYDIN)
  7. Bi hayli kırgınım. Kime olduğunu, neden olduğunu bilmeden. Belki hayata, belki kendime, belki de dilimden düşmeyen keşke’lere. [Can Yücel]
  8. Bütün günahlarım, arkamdan konuşanların defterine yazılsın. (Yıldız Tilbe)
  9. Dünyada iki çeşit hırsız vardır: Polis tarafından yakalanan küçük hırsızlar ve polis tarafından korunan büyük hırsızlar. (Bertolt Brecht)
  10. Atatürkçülüğü ve milliyetçiliği yadsıyarak solculuk yapma gafletine düşen bir sol, Türkiye’de hiçbir zaman başarılı olamamıştır, olamaz da! Türk milliyetçiliği, Türk halkının alın terini yabancı çıkarlara karşı korumak demektir. (Uğur MUMCU)
  11. “Milliyetçilik, sömürücülerin değil; Mustafa Kemal devrimcilerinin bayrağıdır.” (UĞUR MUMCU)
  12. “Haklıdan yana değil, güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar Güç merkezi değiştikçe dönerler; fırıldak olurlar…” (Uğur Mumcu)
  13. Artık ne geri gelmeni beklerim

ne de ben gelirim.

Nasılsa ben bir şey kaybetmedim,

sen bensizliği seçtin.

Karar senin.

(Nazım Hikmet)

1. “Kötülerin iyi oyun oynadığı bir dünyada değişmeyen şey; Iyilerin insanı deli eden sabrı.” (Sadi Şirâzi)
  2. BİR KİTABE KALINTISI

Gürültü ve patırtının ortasında sükunetle dolaş;

Sessizliğin içinde huzur olduğunu unutma.

Başka türlü davranmak açıkça gelmedikçe,

Herkesle dost olmaya çalış.

Fakat kimseye teslim olma…

Telaşsız, açık ve seçik konuş,

Başkalarına da kulak ver.

Aptal ve cahil oldukları zaman dinle onları…

Çünkü dünyada herkesin bir hikâyesi vardır.

Yalnız planlarının değil,

Başarının da tadını çıkarmaya çalış.

Ne kadar küçük olursa olsun

İşinle ilgilen!

Hayattaki dayanağın önce odur…

Olduğun gibi görün göründüğün gibi ol!

Sevmedinse sever gibi yapma…

Aşka burun kıvırma sakın;

O, çöl ortasında çimenli bir yerdir….

Ve yılların geçmesine öfkelenme,

Gençliğine yakışan şeyleri gülümseyerek teslim et geçmişe…

Ara sıra, isyana yönelecek olursan bile unutma ki,

Kainatı yargılamak imkansızdır..

Onun için kavgalarını sürdürürken bile,

Kendi kendinle barış içinde ol!

Ve görmeye çalış ki,

Bütün pisliğine,

Ve kalleşliğine rağmen,

Dünya yine de çok güzeldir.

İki şey asıldır varoluşta,

KİN TUTMA

Ve ASLA SEVMEYİ UNUTMA….

(David Baltimore (d. 7 Mart 1938), Fizyoloji veya Tıp ödülü kategorisinde Nobel sahibi Amerikalı biyolog ve üniversite idarecisi.)

1. “Bazen rüzgarın saçımı dağıtmasına, yağmurun yüzümü ıslatmasına, birilerinin kalbimi kırmasına izin veririm. Sonra; saçımı toplarım, şemsiyemi açarım, kalbimi kapatırım. Hepsi bu.” (Can Yücel)
  2. “Akıllı kişi bilir ki; herkesten öğrenilecek bir şeyler vardır.” (Ts Eliot)
DOĞUDAN BATIDAN 101 ÖZLÜ SÖZ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Giriş Yap

Medyazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!